Foto: TASR

Australian Open 2018 zavádza prvú zmenu testovanú v Miláne

LONDÝN – Netrvalo to dlho a prvá zmena testovaná na Next Gen ATP Finals vstupuje do praxe. Na Australian Open 2018 bude hráčov kontrolovať časomiera.

Ak niečo hráči i verejnosť na milánskom Next Gen ATP Finals takmer jednohlasne podporili, bola to časomiera na kurte. Na Australian Open 2018 si ju prvýkrát vyskúšajú všetci. Namiesto doterajších 20 sekúnd, ktoré boli na Grand Slamoch k dispozícii na prípravu medzi výmenami, však budú mať sekúnd 25.

Zmení sa aj čas rozohrávky medzi zápasmi. Minútu po príchode na kurt budú tenisti nútení začať s „rozpinkávaním“, ktoré potrvá 5 minút. Keď sa skončí, budú mať k dispozícii ešte minútu na rozohratie prvej „ostrej“ výmeny. Ak tieto limity nedodržia, bude im hroziť pokuta 20 000 amerických dolárov.

Grandslamový výbor chce zabrániť aj tomu, aby zranení hráči nastupovali na duely 1. kola. Ak to urobia a zápas v jeho priebehu vzdajú, bude im hroziť pokuta. Rovnako si chce ITF posvietiť na výkony, ktoré nezodpovedajú maximálnemu úsiliu.

Posledná vec, ktorá sa v Londýne prerokovávala, je zníženie počtu nasadených hráčov na Grand Slamoch z 32 na 16. V roku 2018 zostáva všetko po starom, no v sezóne 2019 je reálny návrat k 16 nasadeným, ako to bolo do roku 2001.

About Michal Pokrivka

Check Also

Dominic Thiem

FOTO Thiem zbalil novú krásku: Mladenovičovú vystriedala Hadia žena

VIEDEŇ – Aktuálna svetová trojka Dominic Thiem (27) má po svojom boku novú polovičku. Predvlani …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 16 =