štvrtok , 2 apríla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Annacone o Federerovi: „Nie som pripravený odpísať ho“
Foto: Wikipédia

Annacone o Federerovi: „Nie som pripravený odpísať ho“

NEW YORK – Americký tréner Paul Annacone, ktorý v minulosti spolupracoval so Švajčiarom Rogerom Federerom, verí, že sa jeho bývalý zverenec dokáže po operácii kolena úspešne vrátiť.

„Zo skúsenosti viem, že vrátiť sa je tým väčšia výzva, čím ste starší. Títo velikáni sú však anomálie, neplatia pri nich pravidlá. Sami riskujete, ak predpovedáte, čo sa v ich prípade udeje. Keď som s ním (Federerom) začal spolupracovať v roku 2010, ľudia premýšľali, kedy odíde do dôchodku,“ povedal Annacone pre americký denník The New York Times.

„Môžem vás ubezpečiť, že pri rozhodovaní je veľmi premýšľavý. Myslím si, že ku všetkému pristupuje v širších súvislostiach. Robí to, čo mu dáva najväčšiu šancu hrať dobre a zostať dlhší čas úplne zdravý,“ pokračoval uznávaný 56-ročný americký tréner.„Do semifinále Australian Open sa dostal s odretými ušami, ale bol tam. To sú tie chvíle, pre ktoré títo velikáni žijú. Takže ešte nie som pripravený odpísať ho. Ak sa pozrieme na jeho bilanciu a výnimočnosť hry na tráve, nevidím žiadny dôvod, prečo by nemohol vyhrať Wimbledon,“ dodal Annacone.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP a WTA vydali po zrušení Wimbledonu nové spoločné stanovisko

LONDÝN/ST. PETERSBURG – Asociácie ATP a WTA pokračujú v spoločnom postupe. Po dnešnom zrušení Wimbledonu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + 5 =