Home Najdôležitejšie Andrej Martin vo Švédsku splnil rolu veľkého favorita: Na postup do finále sa poriadne nadrel

Andrej Martin

BASTAD – Slovenský tenista Andrej Martin postúpil vo švédskom Bastade do finále kvalifikácie.

Kvalifikačná dvojka Martin zdolal v dnešnom semifinálovom súboji talianskeho súpera Andreu Vavassoriho po tuhom boji 7:6, 3:6, 7:5.

Martin ako veľký favorit nevstúpil do zápasu ideálne, keď si hneď v úvodnej hre stratil podanie a prehrával 0:2. V štvrtej hre sa síce Slovák dočkal brejku, ale v deviatej si opäť stratil podanie Martin a taliansky súper podával na víťazstvo v úvodnom sete. Nepodarilo sa mu to a rovnako tak po ďalšom brejku neupodával zápas ani za stavu 6:5 a na rad tak prišiel tajbrejk. V tom dominoval Martin, ktorý nestratil ani bod a za hodinu aj desať minút získal prvý set – 7:6.

Druhé dejstvo prinieslo úvodný brejk až v šiestej hre, kedy opäť ako prvý stratil podanie slovenský favorit. Martin síce odpovedal okamžitým ribrejkom, ale následne stratil aj ďalší servis a za 43 minút aj druhý set – 3:6.

Rozhodujúce tretie dejstvo prinieslo obrovskú drámu, keď si obidvaja tenisti v jedenástich gemoch ani raz nestratili podanie. Vavassori podával za stavu 5:6 na vynútenie si tajbrejku, ale po dvoch brejkbaloch zahodených na predošlom podaní súpera to na vlastnom servise nezvládol. Martin v poradí tretí mečbal premenil na zisk zápasu a vo finále kvalifikácie sa slovenská dvojka môže tešiť na Švajčiara Laaksonena, ktorý v troch setoch vyradil japonského súpera Watanukiho.