Sloane Stephensová
Sloane Stephensová (Foto: TASR/AP - Carolyn Kaster)

Americká grandslamová šampiónka v slzách: Koronavírus jej za mesiac vzal tri milované osoby

MELBOURNE – Jedna rodinná tragédia strieda druhú. Americká víťazka US Open 2017 Sloane Stephensová (27) oplakáva už tretiu smrť blízkej osoby v priebehu mesiaca.


Rodáčka z Floridy pred odletom na úvodné grandslamové podujatie sezóny oznámila fanúšikom na sociálnych sieťach smutnú správu, v ktorej oznámila tragickú stratu dvoch milovaných osôb.

Sloane Stephensová
Sloane Stephensová (Foto: TASR/AP – Nick Wass)

Strata dvoch milovaných osôb

„Moje trápenie je nekonečne hlboké. Nedávno sme pochovali babičku a tetu len niekoľko týždňov po sebe. Koronavírus mi deň po Vianociach vzal tetu Annu a potom minulú nedeľu aj moju babičku. Obidve mi pomohli na mojej ceste k statiu sa ženou, ktorou som, a poskytli mi silu a vieru, ktorej sa držím, keď čelím novému roku už bez nich,“ uviedla 14. januára zarmútená niekdajšia trojka rebríčka WTA na sociálnej sieti.„Babka mi ukázala, akí silní môžeme byť v živote. Ako nás vďačnosť vedie ďalej a že láskavosť vždy zvíťazí. Oslavujem vašu krásnu dušu, váš široký úsmev, vaše drzé spôsoby – celé vaše srdce,…“ napísala k fotografii s babičkou Gloriou Smithovou, ktorá zomrela krátko pred jubilejnými 90. narodeninami.

„Teta ma naučila, aby som nikdy nebrala nie za odpoveď a bojovala za všetko, o čom snívam. Padnúť a opäť sa postaviť a okrem toho sa mať rád,“ dodala skormútená Američanka. „Babka a teta Anna, viem, že keď sa začnem modliť, budem počuť vaše hlasy. Ste stále so mnou, ľúbim vás. Odpočívajte v pokoji,“ napísala Stephensová na Instagrame a pridala srdiečko.

Ďalšia zdrvujúca správa

Bohužiaľ to neboli posledné útrapy, ktorým americká finalistka Roland Garros v roku 2018 musela čeliť. Let z Los Angeles do austrálskeho Melbourne mal na palube osobu infikovanú koronavírusom a tak podobne ako množstvo ďalších skončila aj Stephensová v 14-dňovej najprísnejšej karanténe zavretá medzi štyrmi stenami. A práve tam dorazila ďalšia zdrvujúca správa…Po milovanej babičke zomrel aj jej dedko Noel Smith, ktorého smrť zrejme urýchlila samota po strate milovanej manželky. „Toto video z New Yorku som dnes sledovala asi stokrát. Môj starý otec odišiel do neba za Bohom a svojou životnou láskou len týždeň po babičke, ktorej strata bola asi pre jeho srdce príliš veľkou záťažou,“ oznámila ďalšiu tragickú stratu Američanka na sociálnej sieti. „Môj dedo bol najmilšou dušou a navždy mi bude chýbať. Môžem len dúfať, že aj ja naplním láskou a šťastím toľko životov, ako to urobil on. Je definíciou lásky, láskavosti, štedrosti a skutočným príkladom rodiny,“ dodala k milovanému dedkovi.

„Všetko, čo som v živote chcela, bolo spraviť mojich starých rodičov hrdými. Som veľmi hrdá na to, že boli svedkami toho, ako sa moje tenisové sny stali skutočnosťou. Som vďačná za čas, ktorý som s nimi strávila a som vďačná za to, že ich môžem stále vidieť v mojej matke, ktorá je naďalej mojou oporou. Budú sa rozprávať príbehy o ich veľkej láske. Nech spolu odpočívajú vo večnom pokoji,“ uzavrela smutný príhovor fanúšikom Stephensová, ktorá tak prežíva naozaj tragický úvod novej súťažnej sezóny a je otázne, ako sa s tým aktuálna svetová 40. dokáže pred Australian Open psychicky vyrovnať.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Famózny obrat Kovalíka v Córdobe: Aj napriek skratu v prvom sete, dokázal v dramatickej koncovke uspieť

CÓRDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík zvládol dramatickú koncovku v osemfinálovom zápase na ATP turnaji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen − 3 =