Home Audio/video VIDEO V Bratislave šokoval jednotku a grandslamového šampióna: Senzačný kanadský víťaz sa vyjadril k súboji o semifinále s Kleinom

VIDEO V Bratislave šokoval jednotku a grandslamového šampióna: Senzačný kanadský víťaz sa vyjadril k súboji o semifinále s Kleinom

by Majo Malinovský
Dominic Thiem

BRATISLAVA – Rakúsky tenista Dominic Thiem prekvapujúco vypadol v 2. kole dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

Najvyššie nasadený hráč a šampión US Open z roku 2020 prehral s Gabrielom Diallom 1:6, 6:4, 6:7 (5). Kanaďan sa v boji o semifinále stretne so Slovákom Lukášom Kleinom.      

Diallo sa prezentoval kvalitným servisom a nedovolil súperovi v prvom sete ani jeden brejbal. V štvrtom a šiestom geme zobral Thiemovi podanie a hladko získal prvé dejstvo po výsledku 6:1. V druhom sete Rakúšan zlepšil svoj výkon a v šiestej hre zobral Diallovi podanie. Favorit duelu síce za stavu 5:3 zaváhal, no krátko na to uspel na returne a vyhral 6:4.

V rozhodujúcom sete boli hráči suverénni na podaní a o postupujúcom musel rozhodnúť až tajbrejk. V skrátenej hre uspel Diallo po výsledku 7:5 a zabezpečil si postup. Thiem sa predstavil na turnaji tretíkrát v kariére. V roku 2012 nepostúpil z kvalifikácie a o rok neskôr vypadol v 1. kole.

 

“Vyšiel mi vstup do zápasu, podával aj returnoval som veľmi dobre. On sa v druhom sete zlepšil, získal brejk a aj keď sa mi podarilo hneď získať podanie späť, nedokázal som vyrovnať. Získal som však sebavedomie do ďalšieho priebehu zápasu. V treťom sme si obaja držali podanie a dostali sa až do tajbrejku. Niekedy ho vyhráte, inokedy nie. Som rád, že som ho zvládol. Pred duelom som bol nadšený, že si môžem zahrať s Thiemom. Počas detstva bol jedným z mojich najobľúbenejších tenistov, ktorých som sledoval,” uviedol Diallo po stretnutí a vyjadril sa aj k duelu proti Kleinovi: “Trénovali sme spolu pred niekoľkým mesiacmi počas Roland Garros. Nebude to ľahký zápas a podporia ho aj domáci diváci. Budem sa snažiť hrať čo najlepšie a predviesť dobrý výkon.”dvojhra – 2. kolo: Gabriel Diallo (Kan.) – Dominic Thiem (Rak.-1) 6:1, 4:6, 7:6 (5)

Zdroj: TASR

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − seven =