Home Najdôležitejšie Veľká škoda: Gombos v Bratislave neudržal vedenie s ukrajinským kvalifikantom a na Peugeot Slovak Open o semifinále nezabojuje

Norbert Gombos, Bratislava, Peugeot Slovakia Open 2023

BRATISLAVA – Slovenský tenista Norbert Gombos nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open. V druhom kole prehral s ukrajinským kvalifikantom Iľjom Marčenkom 6:4, 3:6, 5:7.

Norbert Gombos (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Marčenko sa v boji o semifinále stretne s Jorisom de Loorem. Belgičan, ktorý v prvom kole zdolal najlepšieho slovenského singlistu Alexa Molčana, si poradil vo štvrtok aj s Benjaminom Hassanom z Libanonu 6:3, 6:4.

V úvode zápasu si obaja hráči držali podanie až do stavu 2:2. Gombos sa dostal k prvému brejkbolu v piatej hre, využil ho a následne ho potvrdil na vlastnom servise. Slovenský reprezentant už náskok nepustil a set zakončil esom.

Diváci mohli na centri v NTC sledovať dlhé výmeny a prvé štyri gemy druhého dejstva trvali viac ako 20 minút. Marčenko v šiestej hre prvýkrát prelomil podanie súpera a za stavu 5:3 využil na vlastnom servise druhý setbal. Rozhodujúci tretí set priniesol vyrovnaný priebeh, Gombos však za stavu 5:5 prišiel o servis a Marčenko už dotiahol zápas do úspešného konca.

Tesný zápas

“Bol to tesný zápas. Mal som smolu za stavu 5:5 v treťom sete a to rozhodlo. Dal som do toho všetko, súper však veľmi dobre servoval a nedal mi veľa brejkových šancí. V dôležitých momentoch si pomohol servisom, nič sa nedá robiť. Som sklamaný, keďže som prehral v druhom kole. Hral som výborný prvý zápas, teraz to nebolo také dobré, ale bol to iný súper a deň. Začal som veľmi dobre, no potom som zahral jeden zlý gem, on dobre zareturnoval a udržal si servis až do konca. Možno keby som mal trocha šťastia v treťom sete, no nedá sa nič robiť. Trénujeme spolu s Iľjom a dnes podával nad svoje pomery,” povedal Gombos po zápase.

dvojhra – 2. kolo: Iľja Marčenko (Ukr.) – Norbert GOMBOS (SR) 4:6, 6:3, 7:5, Lukáš KLEIN (SR) – Otto Virtanen (Fín.) 6:4, 6:4, Martin Damm (USA) – Kalin Ivanovski (S.Mac.) 6:3, 6:4, Joris de Loore (Belg.) – Benjamin Hassan (Libanon) 6:3, 6:4, Maxime Cressy (USA-7) – Matteo Martineau (Fr.) 7:6 (4), 6:3

štvorhra – štvrťfinále: Constantin Frantzen, Hendrik Jebens (Nem.-4) – Miloš KAROL, Peter Benjamín PRIVARA (SR) 4:6, 6:3, 12:10