Home Najdôležitejšie FOTO Klein opäť rozjasal Bratislavu: Na Peugeot Slovak Open zabojuje už o semifinále

FOTO Klein opäť rozjasal Bratislavu: Na Peugeot Slovak Open zabojuje už o semifinále

by Majo Malinovský
Lukáš Klein, Peugeot Slovakia Open 2023, Bratislava

BRATISLAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

V druhom kole zdolal Fína Otta Virtanena 6:4, 6:4. Jeho ďalší súper bude víťaz duelu medzi najvyššie nasadeným Rakúšanom Dominicom Thiemom a Gabrielom Diallom z Kanady.

Lukáš Klein, Peugeot Slovakia Open 2023, Bratislava
Lukáš Klein (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Kleinovi nevyšiel úvod prvého setu na centri v NTC, keď si prehral hneď svoj prvý servis a mal manko 0:3. Slovenský daviscupový reprezentant sa však postupne zlepšil v medzihre, od stavu 1:4 získal päť gemov za sebou a tešil sa zo zisku setu. Fín sa začal trápiť na servise a stratil ho aj na začiatku druhého dejstva. Klein uspel aj v druhom vzájomnom stretnutí, za stavu 5:4 premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

 

“Som rád, že sa mi podarilo vyhrať aj s úrovňou, ktorú som predvádzal. Bolo pre mňa dôležité, že som sa vrátil späť do hry po troška nepodarenom úvode. Pomohlo mi, že som ho brejkol v siedmom geme prvého setu. Teší ma hra, ktorú predvádzam. Aj keď to bolo na dve sety, nebolo to jednoduché. Uvidíme, čo bude ďalej,” uviedol Klein po postupe.

Ďalej aj Američan Cressy

Medzi najlepšiu osmičku sa dostal aj Američan Maxime Cressy. Siedmy nasadený hráč zdolal v druhom kole Mattea Martineaua z Francúzska v dvoch setoch 7:6 (4), 6:3. V boji o semifinále nastúpi proti krajanovi Martinovi Dammovi, ktorý zvíťazil nad severomacedónskym reprezentantom Kalinom Ivanovským 6:3, 6:4.Na turnaji pokračuje aj Joris de Loore. Belgičan, ktorý v prvom kole zdolal najlepšieho slovenského singlistu Alexa Molčana, si poradil vo štvrtok aj s Benjaminom Hassanom z Libanonu 6:3, 6:4.

dvojhra – 2. kolo: Lukáš KLEIN (SR) – Otto Virtanen (Fín.) 6:4, 6:4,  Martin Damm (USA) – Kalin Ivanovski (S.Mac.) 6:3, 6:4, Joris de Loore (Belg.) – Benjamin Hassan (Libanon) 6:3, 6:4, Maxime Cressy (USA-7) – Matteo Martineau (Fr.) 7:6 (4), 6:3

štvorhra – štvrťfinále: Constantin Frantzen, Hendrik Jebens (Nem.-4) – Miloš KAROL, Peter Benjamín PRIVARA (SR) 4:6, 6:3, 12:10

Zdroj: TASR

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four − two =