Home Audio/video VIDEO Silné emócie v Mallorce: Dojemná rozlúčka domáceho veterána aj v spoločnosti velikána Nadala

VIDEO Silné emócie v Mallorce: Dojemná rozlúčka domáceho veterána aj v spoločnosti velikána Nadala

by Majo Malinovský
Feliciano López

MALLORCA – Juhoafrický tenista Lloyd Harris sa prebojoval do semifinále dvojhry na trávnatom turnaji ATP na Malorke.


Vo štvrťfinále vyradil Rusa Pavla Kotova 7:5, 6:2. Postúpil aj Nemec Yannick Hanfmann po víťazstve 6:2, 6:4 nad Španielom Felicianom Lópezom.

Štyridsaťjedenročný Španiel odohral posledný zápas v profesionálnej kariére, ktorú odštartoval v roku 1997. López v stredu zdolal Austrálčana Jordana Thompsona a stal sa najstarším štvrťfinalistom turnaja na okruhu ATP od roku 1995.

Pri rozlúčke aj slová od Nadala

López, ktorému patrí v rebríčku 634. miesto, potreboval v druhom sete zdravotnú prestávku, ale duel dokázal dohrať a po zápase sa aj s rodinou pozeral na najpamätnejšie momenty svojej kariéry a tiež rozlúčkové slová od Rafu Nadala.“Chcem sa poďakovať organizátorom, že mi dali šancu skončiť v mojej krajine na povrchu, ktorý je pre mňa výnimočný. Nečakal som, že tu ešte budem niekedy hrať, ďakujem všetkým, ktorí ma prišli podporiť. Vždy som vnímal tenis ako predstavenie, ktoré má robiť ľuďom radosť, preto som sa snažil vydať zo seba maximum,” citovala španielskeho tenistu agentúra AFP.

dvojhra – štvrťfinále: Lloyd Harris (JAR) – Pavel Kotov (Rus.) 7:5, 6:2, Christopher Eubanks (USA) – Arthur Rinderknech (Fr.) 7:6 (5), 7:6 (4), Yannick Hanfmann (Nem.) – Feliciano Lopez (Šp.) 6:2, 6:4, Adrian Mannarino (Fr.-4) – Corentin Moutet (Fr.) 7:5, 6:2Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + 5 =