Home Audio/video VIDEO Veľké slovenské sklamanie v Bratislave: Gombos na Peugeot Slovak Open neprešiel cez prvú prekážku

Norbert Gombos

BRATISLAVA – Slovenský tenista Norbert Gombos sa s účinkovaním na turnaji Peugeot Slovak Open rozlúčil už v prvom kole dvojhry.

Víťaz bratislavského challengru z roku 2016 prehral ako nasadená štvorka s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny 3:6, 3:6.

Norbert Gombos (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Počas celého zápasu nenašiel recept na disponovaného súpera, ktorý sa na dvorci výborne pohyboval a aj z náročných pozícii dokázal zahrať víťaznú údery. V úvodnom sete dvakrát prelomil podanie Gombosa. Najlepší slovenský singlista robil priveľa nevynútených chýb. V druhom dejstve si Džumhur po rýchlom brejku vybudoval náskok 4:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Vzájomnú bilanciu s Gombosom upravil na 3:2.

Dohral aj Palovič

Nedarilo sa ani Lukášovi Palovičovi, ktorý v 1. kole dvojhry vypadol, ke´d nestačil na Danyla Kaliničenka 6:7 (4), 6:7 (5). Ukrajinský kvalifikant nastúpi v dueli o postup do štvrťfinále proti úspešnejšiemu z dvojice Lukáš Pokorný (SR), Tallon Griekspoor (Hol.).

Palovič do zápasu vstúpil sebavedomo a za stavu 6:5 sa pri podaní súpera dostal dokonca k dvom setbalom, no ani jeden z nich nevyužil. V tajbrejku mal navrch jeho ukrajinský súper.

Druhý set bol rovnako vyrovnaný. Devätnásťročný Slovák nedovolil Kaliničenkovi využiť úvodné dvy mečbaly. Vynútil si tajbrejk, v ktorého koncovke mal však navrch Ukrajinec.

dvojhra – 1. kolo: Dalibor Svrčina (ČR) – Filip HORANSKÝ (SR) 2:6, 7:6 (5), 6:1, Damir Džumhur (BaH) – Norbert GOMBOS (SR-4) 6:3, 6:3,  Danylo Kaliničenko (Ukr.) – Lukáš PALOVIČ (SR) 7:6 (4), 7:6 (5)