Home Audio/video VIDEO Nevydarené návraty grandslamových šampiónov: Wawrinka a Thiem na challengeri neuhrali ani set

Stan Wawrinka

MARBELLA – Návrat dvojice dlhšie pauzujúcich grandslamových šampiónov na súťažné kurty nevyšiel. Švajčiar Stan Wawrinka a Rakúšan Dominic Thiem neuspeli v úvodných vystúpeniach na kvalitne obsadenom challengeri v španielskej Marbelle.

Wawrinka neuspel

Bývalá svetová trojka a trojnásobný grandslamový šampión Wawrinka dnes po viac ako ročnej prestávke zavinenej zranením nohy nestačil na 131. hráča sveta Eliasa Ymera. 37-ročný Švajčiar síce v druhom sete viedol 4:1 a mal k dobru dva brejky, ale súperovi aj tak podľahol za hodinu aj 34 minút 2:6, 4:6 a víťazného návratu sa tak nedočkal.

Návrat nezvládol ani Thiem

Podobne sa pri návrate nedarilo ani ďalšiemu niekdajšiemu tretiemu hráčovi sveta a víťazovi US Open z roku 2020 Dominicovi Thiemovi. 28-ročný Rakúšan nestačil na 228. hráča sveta Pedra Cachina, s ktorým v úvodnom dejstve prehrával už 0:5, ale dokázal sa rozohrať a napokon Argentínčanovi podľahol za hodinu aj 22 minút v dvoch setoch 3:6, 4:6.

V hre aj Slováci

Na španielskom challengerovom podujatí Andalúcia Open štartovala aj trojica Slovákov, Klein už dnes vypadol s domácim Álvarezom Varonom, Gombos postúpil cez Gimena Valera do ďalšieho kola a Molčan taktiež v dvoch setoch vyradil talianskeho súpera Agamenoneho.