Home Audio/video VIDEO Najprv prehovoril o budúcnosti kariéry a potom vyzval Alcaraza: Djokovič hlavnou hviezdou podujatia v Rijáde

VIDEO Najprv prehovoril o budúcnosti kariéry a potom vyzval Alcaraza: Djokovič hlavnou hviezdou podujatia v Rijáde

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, ATP Nitto Finals, Turnaj majstrov 2023

RIJÁD – Srbský tenista Novak Djokovič neuspel na exhibičnom podujatí Riyadh Season Tennis Cup.

V Rijáde v prestížnom súboji podľahol Carlosovi Alcarazovi zo Španielska, keď neudržal vedenie a prehral po setoch 6:4, 4:6, 4:6. Dvadsaťročný Španiel ho tento rok porazil aj vo finále Wimbledonu.

Djokovič nástup novej generácie tenistov ešte pred súbojom ocenil. “Naša éra sa blíži ku koncu, ale nastupuje Alcaraz, čo je skvelé. Bol som rád, že sme spolu tento rok zohrali štyri veľmi dobré zápasy. Každý z nich pútal veľkú pozornosť a mali sme v nich množstvo skvelých momentov. Je to dobre pre náš šport,“ podotkol Djokovič.

Inšpiráciou Tom Brady

Srbský fenomén chce hrať na elitnej úrovni čo najdlhšie a inšpiruje ho aj sedemnásobný víťaz Super Bowlu Tom Brady. Podľa tridsaťšesťročnej svetovej jednotky je legendárny quaterback a hráč amerického futbalu ideálnym príkladom športovej dlhovekosti. Brady ukončil kariéru vo februári vo veku 45 rokov.“Tom Brady je skvelým príkladom šampióna svojho športu. Je to niekto, kto má za sebou skvelú a dlhovekú kariéru,” povedal Djokovič v Rijáde ešte pred súbojom s Alcarazom. “Venoval veľa času starostlivosti o svoje telo, dbal na rekonvalescenciu a snažil sa strážiť všetko, aby mal dlhú a úspešnú kariéru,” pochválil Bradyho rekordný grandslamový šampión. “Poznám ho osobne a veľa som sa od neho naučil. Snáď aj ja budem mať kariéru, ktorá bude trvať do štyridsiatich rokov alebo pôjde ešte ďalej. Uvidíme,” dodal Djokovič.

Čaká ho United Cup

“Cítim sa teraz vo svojom tele skvele. Hral som naozaj kvalitný tenis. Sezóna 2023 bola jednou z najlepších, akú som v živote zažil, a prečo by ste mali prestávať, keď stále hráte dobre? Budem pokračovať, brať každý rok jeden po druhom a uvidím , kam až dôjdem,” poznamenal k úspešnej sezóne Djokovič, ktorý z Rijádu zamieri do austrálskeho Perthu, kde bude reprezentovať Srbsko na United Cupe zmiešaných tímov a v základnej skupine narazí na Česko a Čínu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + nine =