Home Názory Tipérsky špeciál: Začína sa boj o finále Davis Cupu

Tipérsky špeciál: Začína sa boj o finále Davis Cupu

by Michal Pokrivka

Davis Cup už od budúcej sezóny mení formát a zvíťaziť naposledy v tom tradičnom je pre všetkých semifinalistov obrovská motivácia. Pozreli sme sa na súboje Francúzska so Španielskom a Chorvátska so Spojenými štátmi americkými z pohľadu tipov.

Davis Cup – semifinále

Borna Čorič vs Steve Johnson (14.9. o 11:00)

Domáci Chorváti vyrukovali na Američanov s antukou. Čorič sa na nej cíti veľmi dobre, keďže má skvelý pohyb a kvalitné základné údery, vďaka čomu je občas prirovnávaný k Djokovičovi. Formu má solídnu, na US Open prešiel bez problémov do 4. kola. Johnson je typický Američan s razantným servisom a útočným pojatím. V aktuálnej sezóne má síce výbornú, no klamlivú antukovú bilanciu. V Houstone, kde vyhral, je špecifická pripomínajúca hard a v Ženeve spôsobuje zrýchlenie nadmorská výška. Pomalé podmienky v Zadare, búrlivé domáce prostredie, to všetko privedie k víťazstvu Čorica. Bude to maximálne v štyroch setoch.

Tip: víťazstvo Čoriča v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,69

Davis Cup – semifinále

Benoit Paire vs Pablo Carreňo Busta (14.9. o 13:30)

Vzájomná bilancia je vyrovnaná 4:4, a tak sa treba orientovať na iné aspekty. Domáce prostredie a halový tvrdý povrch hovoria pre Paira. I keď je to nevyspytateľný hráč a od Wimbledonu toho veľa neukázal, doma si určite nedovolí duel „odchodiť“. Jeho potenciál siaha do top 20 a zajtra by to mal rozbaliť. Carreňo Busta hrá síce tento rok konzistentne, no výraznejší výsledok mu chýba. Lepší servis, kreativita či hra na sieti nakláňajú misky váh na stranu Benoita.

Tip: víťazstvo Paira

Kurz: 1,92

Davis Cup – semifinále

Lucas Pouille vs Roberto Bautista Agut (14.9. o 15:00)

Top forma nesprevádza ani Pouilla a Bautistu. Lucas sa trápi v podstate už od polovice marca, Roberto zostáva napriek väčšej stabilite výkonov stále tým večným hráčom z druhej či tretej desiatky. Tu je však vzájomná bilancia veľmi zaujímavá. Všetky štyri stretnutia sa odohrali na harde a až trikrát zvíťazil Španiel Bautista. Vždy dokonca 2:0 na sety, naposledy tento rok vo finále v Dubaji. Domáca jednotka uspela iba po päťsetovom maratóne na US Open 2016. Pouille má síce agresívnejšie údery a lepšie podanie, ale v poslednom období je náchylný na chyby, čo je pre španielskeho bojovníka voda na mlyn. Prekvapenie je viac ako reálne. Kurz na hosťujúcu dvojku má veľkú hodnotu.

Tip: víťazstvo Bautistu Aguta

Kurz: 2,36

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

10 + fourteen =