Home Správy Šramková po skalpe favoritky do štvrťfinále v Biarritzi

Šramková po skalpe favoritky do štvrťfinále v Biarritzi

by Dominika Mikušiaková

BIARRITZ – Úspešná kvalifikantka Rebecca Šramková zdolala v 2. kole ITF turnaja v Biarritzi (80 000 USD, antuka vonku) najvyššie nasadenú Nemku Carinu Witthöftovú po setoch 7:6(5), 7:6(2).

Prvý set mala Rebecca výborne rozbehnutý. Po prelomení súperkinho podania a potvrdení brejku sa ujala vedenia 3:0. O sľubný náskok prišla, mrzieť ju to však nemuselo. Dramatickú skrátenú hru ovládla pomerom 7:5.

Aj druhý set začala lepšie slovenská tenistka a vypracovala si náskok 3:0, onedlho však bolo vyrovnané. V siedmom geme Rebecca opäť udrela na príjme a za stavu 5:4 išla podávať na víťazstvo, servis jej však nevyšiel. Aj druhé dejstvo tak musel rozhodnúť až tajbrejk. V ňom slovenská tenistka povolila nemeckej favoritke iba dva body.