Home Názory Tipérsky špeciál: Tomič potvrdí zlepšený prístup

Tipérsky špeciál: Tomič potvrdí zlepšený prístup

by Michal Pokrivka

Na Wimbledone sa zajtra dohrajú zápasy 1. kola dvojhry. Posvietili sme si na zlých chlapcov aj jeden zo šlágrov dňa, v ktorom nastúpia Dominic Thiem a Marcos Baghdatis.

Wimbledon – 1. kolo

Ernests Gulbis vs Jay Clarke (3.7. o 12:30)

Lotyšský búrlivák versus domáci talent. Kurzy sú nastavené poriadne v prospech Gulbisa, čo však vôbec nemusí zodpovedať realite. Ernests má síce dobré podanie, ale tráva nie je jeho top povrch. V kariére má na nej bilanciu 20:22. V kvalifikácii mu vzali set Kolář aj Sonego. V jeho prospech hovorí skutočnosť, že na Wimbledone je povrch tento rok dosť pomalý, no Clarke určite má čo ponúknuť. V Eastbourne zdolal napr. Harrisona a pred domácim publikom podľa nás nekonzistentného Lotyša potrápi.

Tip: počet gemov viac ako 35,5

Kurz: 1,8

Wimbledon – 1. kolo

Bernard Tomič vs Hubert Hurkacz (3.7. o 12:30)

Obaja začínali v kvalifikácii, obaja idú do súťaže ako „lucky loseri“. Na tráve je to však excelentný hráč a prehra s Bemelmansom bola zavinená zlým zdravotným stavom. Bernard bol podľa vlastných slov rád, že na kurte nezvracal. Už je však fit, čo je zásadná informácia. V posledných týždňoch berie tenis vážne, napr. v Hertogenboschi bol v semifinále. Hurkacz nedostal vo finále eliminácie šancu od Garína. Na tráve je minimálne o úroveň slabší ako Tomič, ktorý by mal s prehľadom zvíťaziť.

Tip: Tomič v hendikepe -4,5 gemu

Kurz: 1,73

Wimbledon – 1. kolo

Dominic Thiem vs Marcos Baghdatis (3.7. o 15:45)

Na záver šláger dňa. Cyperský veterán patril vždy na tráve medzi špičku, a hoci sa najmä vinou zranení trápi, na Grand Slamoch sa vždy vie vybičovať k výborným výkonom. Thiem je zrejme najslabší travár spomedzi členov top 10. Jeho tenis je vyslovene antukový a na generálke v Halle neuhral proti Sugitovi ani set. Japonec je pritom typovo trochu podobný Baghdatisovi, ktorý má určite šancu uhrať aspoň set.

Tip: Baghdatis vyhrá aspoň set

Kurz: 1,73

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 4 =