Home Správy Dimitrov neuspel v šlágri 1. kola Wimbledonu

Dimitrov neuspel v šlágri 1. kola Wimbledonu

by Michal Pokrivka

LONDÝN – Šiesty nasadený Bulhar Grigor Dimitrov prehral v 1. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) so Švajčiarom Stanom Wawrinkom v štyroch setoch 6:1, 6:7(3), 6:7(5), 4:6.

V prvom sete favorizovaný rodák z Chaskova súpera jasne prevalcoval. Nepresne hrajúci švajčiarsky veterán získal jediný gem až za stavu 0:5.

Druhé dejstvo bolo vyrovnané. Wawrinka odskočil brejkom na 4:2, no výhodu okamžite stratil a v 12. geme neuspel pri dvoch setbaloch na príjme. Rozhodnúť musela skrátená hra. Trojnásobný grandslamový víťaz ju ovládol pomerom 7:3.

V tretej časti viedol Bulhar 3:0 i 4:1. Zdalo sa, že má dianie na kurte znova pod kontrolou. Po zahodení dvoch brejkbalov na 5:1 ho však opustila presnosť, a hoci ešte zvýšil na 5:2, v závere dovolil rodákovi z Lausanne vyrovnať. Dva setbaly na príjme za stavu 6:5 sa Dimitrovovi využiť nepodarilo, za čo pykal. Vyrovnaný tajbrejk mu ušiel po výsledku 5:7.

Vo štvrtom sete sa hralo deväť hier bez brejku. Pri servise na udržanie sa v zápase pustila šestka žrebu švajčiarskeho veterána k dvom mečbalom. Prvý ešte odvrátila, no pri druhom ho nachytal Stan nepripraveného na sieti a dokonal tak senzačný postup.

Zaujalo nás:

  • Wawrinka mal po 1. podaní 82-percentnú úspešnosť
  • celkovo získal len o 3 fiftíny viac
  • po prvý raz zdolal na tráve hráča z top 10
  • Dimitrov vypadol v 1. kole Wimbledonu prvýkrát od roku 2009

Ide o druhé vypadnutie v radoch hráčov top 10. V ženskej časti sa dnes porúčala Američanka Sloane Stephensová.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty + 1 =