Home Správy Dimitrov neuspel v šlágri 1. kola Wimbledonu

Dimitrov neuspel v šlágri 1. kola Wimbledonu

LONDÝN – Šiesty nasadený Bulhar Grigor Dimitrov prehral v 1. kole grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) so Švajčiarom Stanom Wawrinkom v štyroch setoch 6:1, 6:7(3), 6:7(5), 4:6.

V prvom sete favorizovaný rodák z Chaskova súpera jasne prevalcoval. Nepresne hrajúci švajčiarsky veterán získal jediný gem až za stavu 0:5.

Druhé dejstvo bolo vyrovnané. Wawrinka odskočil brejkom na 4:2, no výhodu okamžite stratil a v 12. geme neuspel pri dvoch setbaloch na príjme. Rozhodnúť musela skrátená hra. Trojnásobný grandslamový víťaz ju ovládol pomerom 7:3.

V tretej časti viedol Bulhar 3:0 i 4:1. Zdalo sa, že má dianie na kurte znova pod kontrolou. Po zahodení dvoch brejkbalov na 5:1 ho však opustila presnosť, a hoci ešte zvýšil na 5:2, v závere dovolil rodákovi z Lausanne vyrovnať. Dva setbaly na príjme za stavu 6:5 sa Dimitrovovi využiť nepodarilo, za čo pykal. Vyrovnaný tajbrejk mu ušiel po výsledku 5:7.

Vo štvrtom sete sa hralo deväť hier bez brejku. Pri servise na udržanie sa v zápase pustila šestka žrebu švajčiarskeho veterána k dvom mečbalom. Prvý ešte odvrátila, no pri druhom ho nachytal Stan nepripraveného na sieti a dokonal tak senzačný postup.