Home Názory Tipérsky špeciál: Thiem môže Nadala potrápiť

Tipérsky špeciál: Thiem môže Nadala potrápiť

by Michal Pokrivka

Na US Open nás čakajú úvodné štvrťfinálové zápasy medzi mužmi i ženami. Rafael Nadal, Dominic Thiem, Juan Martín del Potro, John Isner Sloane Stephensová, Anastasija Sevastovová, Serena Williamsová a Karolína Plíšková sú zárukou skvelých zápasov.

US Open – štvrťfinále

Juan Martín del Potro vs John Isner (4.9. o 19:30)

Bitka dvoch dlháňov sľubuje minimum brejkov. Del Potro je vo výbornej forme a do štvrťfinále prešiel bez straty setu. Isner odohral päť setov proti Jarrymu i Raoničovi, v jeho prípade však nie sú takéto maratóny ničím výnimočným. Ak mu pôjde servis, dočkáme sa určite nejedného tajbrejku. Predpoklad, že budú aspoň dva a duel nebude trojsetový nás privádza k stávke na počet gemov. Vzájomná bilancia je pomerne vyrovnaná, „Delpo“ v nej vedie 7:4. Tento rok v Miami zvíťazil John 2:0 na sety, Argentínčan mu to vrátil na Roland Garros.

Tip: počet gemov viac ako 43,5

Kurz: 1,8

US Open – štvrťfinále

Serena Williamsová vs Karolína Plíšková (5.9. o 1:00)

Súboj dvoch vari najlepšie podávajúcich žien súčasnosti. Forma oboch bola pred turnajom otázna, no na newyorskom harde, ktorí majú rady, sa rozbehli. Plíšková dokonca nestratila ani set, pričom čelila aj nebezpečnej Bartyovej. Serenu dostala Kanepiová do troch setov, čo je pre ňu určité memento, pre Karolínu naopak dôvod na to, aby si verila. Navyše, keď sa stretli naposledy (US Open 2016), bolo z toho dvojsetové víťazstvo českej tenistky. Ani dnes nie je favoritka, ale mala by držať s domácou legendou aspoň krok.

Tip: Plíšková v hendikepe +4,5 gemu

Kurz: 1,71

US Open – štvrťfinále

Rafael Nadal vs Dominic Thiem (5.9. o 2:15)

Dvaja najlepší antukári súčasnosti sa prvýkrát stretnú mimo svojho dominantného povrchu. Aj na ňom dokázal Thiem španielsku legendu trikrát zdolať. Pred US Open mal mizernú formu, ale tu sa ukazuje výborne. Dobre servuje, snaží sa byť aktívny, čo mu v minulosti na hardoch často chýbalo. Kľúčom k úspechu to bolo aj proti Andersonovi. Nadalovi vzali set Chačanov i Basilašvili. V New Yorku narazí po dlhej dobe na člena top 10 a môže to byť preňho náročné. Pravdepodobne si postup nenechá ujsť, ale je veľká pravdepodobnosť, že mu Dominic set vezme.

Tip: Thiem v hendikepe +2,5 setu

Kurz: 1,47

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × one =