Home Najdôležitejšie Cibulková po US Open: „Chcela som ísť ešte ďalej“

Cibulková po US Open: „Chcela som ísť ešte ďalej“

by Michal Pokrivka

NEW YORK – Dominika Cibulková hrala na US Open opäť výborný tenis a dokráčala až do 4. kola, kde ju zastavila neobľúbená Američanka Madison Keysová. Ako hodnotí tento zápas a celý turnaj? Aké sú jej ďalšie plány?

Obvyklý problém proti Keysovej sa ukázal opäť

Po prehre 1:6, 3:6 bola rodáčka z Bratislavy sklamaná. „Na začiatku druhého setu mi svitla určitá nádej, no ani za stavu 3:2 som nehrala tak, ako som chcela. Nedostala som sa k mojej hre. Robila som veľa chýb, príliš som sa ponáhľala. Chvíľami som mala pocit, že nejdem dostatočne za svojimi údermi. Moje zápasy proti Keysovej sú veľmi podobné. Proti nej mám vždy problém predviesť na kurte to, čo ovládam najlepšie a nedarí sa mi dostať do správneho rytmu,“ priznala Cibulková na tlačovej konferencii, ktorej prepis zverejnila oficiálna webstránka turnaja.

Slovenka si nevedela dať rady s podaním americkej súperky a aj vo výmenách ťahala za kratší koniec. „Pred zápasom som si povedala, že pri jej servise budem stáť ďalej za základnou čiarou, no čoskoro som zistila, že to neprináša želaný efekt. V druhom sete som sa snažila niečo zmeniť, vstúpila som viac do kurtu a podarilo sa mi ju brejknúť. Nemyslím si, že tento zápas bol iba o podaní a že ma Keysová zničila servisom. Vo výmenách som sa jednoducho necítila komfortne. Keysová ma pretlačila. Nepodala som taký výkon ako v predchádzajúcich zápasoch na tohtoročnom US Open,“ dodala na margo zápasu.

Prehra prebolí

Na podujatiach „veľkej štvorky“ dosiahla naša tenistka v tejto sezóne najprenikavejší výsledok na Wimbledone, kde postúpila do štvrťfinále. Tam ju zastavila Lotyška Jelena Ostapenková. Na Australian Open i na Roland Garros stroskotala na úvodnej prekážke.

„Postup do štvrťfinále Wimbledonu mi dodal veľa sebavedomia a energie. Potom ma pribrzdilo zranenie a musela som si dať pauzu. Postup do osemfinále US Open si cením. Víťazstvo nad Kerberovou bolo bombastické, pretože som na kurte robila niečo, čo nezvyknem a prinieslo to svoje ovocie. Skvelý zápas som odohrala aj proti Sie Šu-wej. Mrzí ma, že duel proti Keysovej mi nevyšiel podľa predstáv, chcela som ísť ešte ďalej. Po dlhých rokoch som sa však na US Open dostala do osemfinále, takže keď táto prehra prebolí, budem mať z môjho vystúpenia v New Yorku dobrý pocit,“ uvedomuje si zverenkyňa Mateja Liptáka.

„Najbližšie absolvujem ázijskú šnúru, ktorú odštartujem v Tokiu. Potom ma čakajú podujatia vo Wu-chane a Pekingu. Už sa teraz teším domov,“ uviedla smerom k ďalšiemu programu niekdajšia svetová štvorka, ktorá sa v pondelok posunie na 29. pozíciu rebríčka WTA a znova bude slovenskou jednotkou.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + 12 =