Home Názory Tipérsky špeciál: Thiem bude v Hamburgu suverénny

Tipérsky špeciál: Thiem bude v Hamburgu suverénny

by Michal Pokrivka

Zajtra sa uzavrú súboje o štvrťfinále tohtotýždňových turnajov. V Hamburgu bude aj najväčšia hviezda – fenomenálny Dominic Thiem.

WTA International Nančang – 2. kolo

Eri Hozumiová vs Magda Linettová (26.7. o 11:00)

V japonsko-poľskej konfrontácii by mala mať prevahu výborne sa pohybujúca Poľka patriaca do top 100. Na tráve sa jej tento rok nedarilo, ale v Nančangu demonštrovala dobrú formu víťazstvom 6:4, 6:0 nad Čang Su-čeong. Hozumiová osciluje dlhodobo medzi druhou a treťou stovkou rebríčka. Medzi elitu sa pravdepodobne nikdy nedostane. Tento rok má negatívnu bilanciu, v 1. kole vydrela obrat proti priemernej Cakovej. Magda je o dve úrovne lepšia a zajtra to potvrdí.

Tip: víťazstvo Linettovej 2:0 na sety

Kurz: 1,64

WTA International Nančang – 2. kolo

Karman Kaur Thandiová vs Čeng Saj-saj (26.7. o 12:15)

V Nančangu má turnaj kvalitatívnu úroveň väčšieho ITF podujatia, čo dokumentuje aj tento duel 2. kola. Veľkú dôveru vkladáme do domácej Čeng, ktorá bola v minulosti členkou top 100 a tento rok sa vrátila po zdravotných problémoch skvele. Má zápasovú bilanciu 27:10, v 1. kole povolila Katovej len tri hry. Thandiová je z hľadiska indického tenisu veľký talent, ale v celosvetovom meradle ju možno považovať skôr za tenistku na okruh ITF. Na ňom už zbiera tituly, ale domáca súperka by mala mať stále pomerne výraznú výkonnostnú prevahu.

Tip: víťazstvo Čeng Saj-saj 2:0 na sety

Kurz: 1,68

ATP 500 Hamburg – 2. kolo

Dominic Thiem vs John Millman (26.7. o 15:00)

Thiem je po Nadalovi zrejme druhý najlepší antukár súčasnosti. V Hamburgu sa rozohral proti Moutetovi, ktorému povolil šesť gemov. Millman je výnimka medzi Austrálčanmi. Vďaka kvalitnej hre od základnej čiary a slabšiemu servisu sa profiluje najmä ako hráč na najpomalší povrch. Výkonnostný rozdiel medzi touto dvojicou je však stále priveľký. Dominic je extratrieda, v medzihre o úroveň lepší a aj nevýrazné podanie súpera bude preňho voda na mlyn. Millman nemá zbrane, ktorými by ho mohol potrápiť. Podarilo sa mu to akurát v minulosti na harde na US Open, kde je Rakúšan polovičný, a pred pár dňami v Bundeslige, kde však najlepší nehrajú vždy naplno.

Tip: Thiem v hendikepe -4,5 gemu

Kurz: 1,75

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen + nineteen =