Home Správy Druhý hrací deň v Trnave: Košec zdolal Benčičovej brata, návrat Becka

Druhý hrací deň v Trnave: Košec zdolal Benčičovej brata, návrat Becka

by Michal Pokrivka

TRNAVA – Na ITF Futures turnaji v Trnave (15 000 USD, antuka vonku) sa dnes uzavrelo 1. kolo. Zo Slovákov uspeli Ivan Košec, Marek Semjan aj Martin Fekiač.

Košec zdolal atraktívneho súpera

Ivan Košec, ktorý sa do hlavnej súťaže dostal z kvalifikácie, narazil na 18-ročného Briana Benčiča. Švajčiar, mladší brat slávnej Belindy, štartoval vďaka voľnej karte. V prvom sete rozhodol Ivan brejkom na 5:3 a v druhom mal po brejku na 2:1 tromfy v rukách. Benčič kontroval vyrovnaním na 5:5, no skrátenú hru zvládol lepšie skúsenejší Slovák. V 2. kole ho čaká ruská voľná karta Alexander Ovčarov.

  • (Q) Ivan Košec vs (WC) Brian Benčič 6:3, 7:6(4)

Semjan najsuverénnejší z domácich

Marek Semjan už patrí medzi ostrieľaných matadorov a dnes nedal Talianovi Andreovi Borronimu žiadnu šancu. Prišiel len o dva gemy, odolal všetkým piatim brejkbalom a svoju dominanciu demonštroval aj pomerom získaných fiftínov 62:40. O štvrťfinále si to rozdá so šiestym nasadeným Čechom Tadeášom Paroulekom.

  • Marek Semjan vs Andrea Borroni 6:1, 6:1

Fekiač zužitkoval druhú šancu

Martin Fekiač sa dostal do hry ako „lucky loser“. S druhou šancou naložil výborne, keď stratil proti Turkovi Sarpovi Agabigünovi iba jeden servis. Po suverénnom prvom dejstve prišiel v druhom o náskok 4:2 a za stavu 4:5, 0:30 sa začínal rodiť obrat. Martin však zabral a v koncovke potvrdil, že dnes má svoj deň. Duel uzavrel štvrtým esom. Zajtra skúsi zaskočiť aj štvrtého nasadeného zverenca Karola Becka – Rusa Arťoma Dubrivného.

  • (LL) Martin Fekiač vs Sarp Agabigün 6:4, 7:5

Jurasovi postup tesne unikol

Posledným Slovákov v akcii bol s voľnou kartou hrajúci David Juras. Favorizovanému turkménskemu kvalifikantovi Isovi Mammetgulijevovi srdnato vzdoroval. Po s prehľadom zvládnutom prvom sete zmazal v druhom manko 1:4 a za stavu 5:5 v tajbrejku bol dva fiftíny od víťazstva. Turkmén však ukázal v závere pevnejšie nervy a v rozhodujúcej časti už jasne dominoval.

  • (WC) David Juras vs (Q) Isa Mammetgulijev 6:4, 6:7(4), 2:6

V debli si zahral aj Beck

Vo štvorhre nepochodil Ivan Košec. S Rusom Romanom Garkavenkom podľahli 5:7, 5:7 druhej nasadenej japonsko-ukrajinskej dvojici Rio Noguči/Daniil Zaričanskij. Nedarilo sa ani Karolovi Beckovi, ktorý to skúšal po boku spomínaného ruského zverenca Dubrivného. S Čechmi Petrom Michnevom a Tadeášom Paroulekom prehrali 3:6, 6:7(5). Pred posledným duelom programu bolo jasné, že príde domáci úspech. Marek Semjan s Čechom Petrom Hájkom, nasadení ako tretí, zdolali čisto slovenský tandem Andrej Glváč/Patrik Obal 6:2, 6:4.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven − 9 =