Home Názory Tipérsky špeciál: Suverénny Johnson i šanca na prekvapenie

Tipérsky špeciál: Suverénny Johnson i šanca na prekvapenie

by Michal Pokrivka

Na turnaji v Miami sa dnes skompletizujú zápasy 1. kola mužskej dvojhry. Ženy už rozohrajú 2. kolo, čo znamená, že do hry vstúpia nasadené tenistky.

ATP Masters 1000 Miami – 1. kolo

Nicola Kuhn vs Darian King (22.3. o 16:05)

Španielsky supertalent si zmeria sily s barbadoským kvalifikantom. Kuhn sa tento rok výrazne zlepšuje aj na tvrdom povrchu. Je to komplexný tenista s dobrými základnými údermi i hrou na sieti. V aktuálnej sezóne už hral finále na harde v Budapešti a dnes má veľkú šancu. Kingovi síce miamské podmienky sedia, no je to tenista, ktorého maximum je niekde na úrovni 100. – 150. miesta. Španiel má väčší potenciál a určite bude ťažiť z podpriemerného servisu Barbadosana. Minimálne set získa.

Tip: počet vyhraných setov Kuhna viac ako 0,5

Kurz: 1,55

ATP Masters 1000 Miami – 1. kolo

Steve Johnson vs Víctor Estrella Burgos (22.3. o 18:45)

Tridsaťsedemročný veterán Estrella je, zdá sa, na konci kariéry. Tento rok stratil svoju neporaziteľnosť v Quite a klesol v rebríčku na 152. pozíciu. Ťahá sériu piatich prehier. Jeho veľkou slabinou je bekhend, ktorý vie len slajzovať a pri svojej výške 172 cm si príliš nepomáha ani podaním. Johnson sa na milovaných amerických hardoch dostáva do formy. Hral semifinále v Delray Beach i na challengeri v Irvingu. Dominikánca zdolá hladko. O servis by prísť nemal a šancí na brejk si vypracuje dosť.

Tip: víťazstvo Johnsona a počet gemov menej ako 20,5

Kurz: 1,67

WTA Premier Mandatory Miami – 2. kolo

Ajla Tomljanovičová vs Sloane Stephensová (22.3. o 21:20)

Austrálska reprezentantka Tomljanovičová vyzve domácu víťazku US Open 2017. Stephensová sa už z najhlbšej krízy dostala, ale jej forma je na míle vzdialená od ideálu. Jediné väčšie víťazstvo zaznamenala tento rok proti Azarenkovej, ktorá hrala iba druhý zápas sezóny. Prehrala napríklad s Vögeleovou. Nad Ajlou síce vedie vo vzájomnej bilancii 3:0, no nestretli sa už 4 roky. Útočnejšie hrajúca chorvátska rodáčka dnes bude mať šancu. Je rozohratá, keď si v Miami pripísala cenný skalp Curenkovej. Zo začiatku môže byť Stephensovej voľný žreb z 1. kola mierne nevýhodný.

Tip: víťazstvo Tomljanovičovej v 1. sete

Kurz: 2,14

Sledujte zápasy z Miami naživo na TV Tipsport.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 12 =