Roger Federer (Foto: TASR)

Federer o antukovej sezóne: „Paríž môžem kombinovať maximálne s jedným alebo dvoma turnajmi“

V rozhovore pre nemecký Das Tennis Magazin poodhalil Švajčiar Roger Federer svoje uvažovanie o antukovej časti sezóny. Pridal aj odporúčania trápiacemu sa Nemcovi Alexandrovi Zverevovi.

Švajčiarsky tenista hral na grandslamovom Roland Garros naposledy v roku 2015 a parížski fanúšikovia veria, že sa tento rok vráti. On však rozhodnutie odkladá a svoj antukový program oznámi až po aktuálnom turnaji v Miami. Je ale jasné, že veľa podujatí na tehlovej drti neodohrá.

„Musím počúvať, čo navrhuje môj tím a ako sa cíti moje telo. Minulý rok som nemal antuku v pláne. Ak na nej budem hrať tento rok, Paríž (Roland Garros) môžem kombinovať maximálne s jedným alebo dvoma turnajmi,“ naznačil 36-ročný rodák z Bazileja.

Komu vďačí za návrat na post svetovej jednotky? „To, že som sa stal svetovou jednotkou, je aj vďaka mojim koučom, ktorí mi celé roky pomáhajú. Povzbudzovali ma, inšpirovali ma a motivovali ma. Rovnako moja manželka a fanúšikovia,“ uviedol 20-násobný grandslamový víťaz.

Na záver poslal odkaz mladíkovi Alexandrovi Zverevovi, ktorý sa nachádza v hernej kríze: „Cítim, že si dáva vysoké ciele. Na začiatku kariéry som mal rovnaký problém. Môžete snívať, ale nemôžete sa dostať hlavou do bodu, ktorý ešte nenastal. ‚Sascha‘ to pochopí, lebo je dobrý a múdry hráč.“

About Michal Pokrivka

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve + 18 =