Home Názory Tipérsky špeciál: Stávka na mladé pušky i tenistku, ktorú pribrzdili zranenia

Tipérsky špeciál: Stávka na mladé pušky i tenistku, ktorú pribrzdili zranenia

by Michal Pokrivka

Tento týždeň ženská tenisová špička prevažne odpočíva, zatiaľ čo muži majú voľno pred daviscupovým víkendom. Šanca na dobré výsledky sa tak naskytla hráčkam, ktoré sa na okruhu ešte len začínajú presadzovať. Ako napríklad Amanda Anisimovová.

WTA International Quebec – 1. kolo

Francoise Abandová vs Tereza Martincová (12.9. o 2:15)

Špecifický rýchly hard v quebeckej hale nesadne každému. Domáca Abandová na ňom vlani postúpila do štvrťfinále, má s ním už bohaté skúsenosti a sedí jej. Hoci stále nenaplnila potenciál a nachádza sa v druhej stovke rebríčka, momentálne má solídnu formu. Na 125-ke v Chicagu zdolala aj Larssonovú. Češka Martincová sa už niekoľko mesiacov hľadá. Hoci sa v Kanade rozohrala v kvalifikácii a tiež jej miestne podmienky vyhovujú, potenciál, momentálna výkonnosť i domáce prostredie by mali prikloniť misky váh na stranu Abandovej.

Tip: víťazstvo Abandovej

Kurz: 1,72

WTA International Hirošima – 2. kolo

Ajla Tomljanovičová vs Ču Lin (12.9. o 4:30)

Pred pár rokmi patrila Tomljanovičová medzi najväčšie svetové talenty. Komplexná tenistka s dobrým podaním mala všetky predpoklady dostať sa aspoň do top 20, no už dvakrát ju na vzostupe zastavili zranenia. Dnes má opäť na dosah aspoň elitnú päťdesiatku. Podáva stabilné výkony, v Hirošime nedala v 1. kole žiadnu šancu Ferrovej. Ču Lin sa dlhodobo nachádza na začiatku druhej stovky rebríčka. V jej prípade príliš veľké zlepšenie očakávať nemožno. V porovnaní s Ajlou je o triedu slabšia, čo sa musí prejaviť. Austrálska reprezentantka chorvátskeho pôvodu by sa mala vlastnou aktivitou prehrýzť k hladkému víťazstvu.

Tip: víťazstvo Tomljanovičovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,93

WTA International Hirošima – 2. kolo

Amanda Anisimovová vs Čeng Saj-saj (12.9. o 5:45)

Medzi súčasnými tínedžerkami je len málo väčších talentov ako Amanda. Keby tento rok nelaborovala vyše štyri mesiace so zranením pravého chodidla, zrejme by už bola v top 100. V aktuálnej sezóne má aj skalpy Kvitovej či Pavľučenkovovej. Úžasné základné údery hrané rýchlo po odskoku ju pasujú do roly budúcej členky top 10. V japonsku ťahá od kvalifikácie sériu štyroch víťazstiev. Čeng Saj-saj by napriek dobrej forme nemala predstavovať veľký problém. Za jej dobrými výsledkami z posledného obdobia sa skrýva predovšetkým priazeň okolností. Neporazila žiadnu súperku z top 50, na US Open dokonca senzačne nestačila na Teichmannovú. Anisimovová si víťazstvo nemôže nechať ujsť.

Tip: víťazstvo Anisimovovej

Kurz: 1,44

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 + 6 =