Home Správy Andrej Martin končí na challengeri v Banja Luke v 1. kole

Andrej Martin končí na challengeri v Banja Luke v 1. kole

by redakcia tenisovysvet.sk

BANJA LUKA – Piaty nasadený Andrej Martin prehral v 1. kole turnaja ATP Challenger v Banja Luke (85 000 EUR +H, antuka vonku) s Alessandrom Giannessim z Talianska po setoch 4:6, 6:4, 4:6.

Prvý vzájomný zápas týchto hráčov odštartoval lepšie taliansky tenista. Po brejku v šiestom geme sa dostal do vedenia 4:2. Martinovi sa síce podarilo manko zmazať, no koncovku setu nezvládol, keď za stavu 4:5 prišiel o servis čistou hrou. Jeho frustráciu si odniesla raketa a neminulo ho tak ani varovanie od hlavného rozhodcu.

Do druhého setu vstúpil bratislavský rodák omnoho aktívnejšie. Veľmi rýchlo sa dostal do náskoku 3:0, pričom mal vo vrecku dva brejky. O jeden z nich v priebehu setu prišiel, no napokon mu to nemuselo prekážať, keďže si záver setu s prehľadom postrážil.

Rozhodujúci set sa niesol v znamení dlhých vyrovnaných gemov pri Giannessiho podaní. Všetky z jeho prvých štyroch gemov na servise šli cez zhodu. Aj napriek niekoľkým brejkbalom ich Talian zvládol. Slovenský tenista si do stavu 3:4 držal servis bez problémov. Práve za tohto stavu však zaváhal a zdalo sa, že je rozhodnuté. Andrej to napriek tomu nevzdal a vynútil si pokračovanie zápasu. Podobne ako v prvom sete, aj teraz však stratil servis čistou hrou a do 2. kola tak po vyše 2 a pol hodinách postúpil Giannessi.

• Giannessi mal výbornú úspešnosť využívania brejkbalov (5/6)