Home Názory Tipérsky špeciál: Postúpi Cibulková do 3. kola US Open?

Tipérsky špeciál: Postúpi Cibulková do 3. kola US Open?

Na US Open sa dnes rozdajú zostávajúce voľné vstupenky do 3. kola. V hre bude aj posledná slovenská singlová zástupkyňa Dominika Cibulková.

US Open – 2. kolo

Dominika Cibulková vs Sie Šu-wej (30.8. o 17:00)

Dominika absolvovala po Wimbledone len jeden prípravný turnaj. V New Havene nedostala šancu od Görgesovej. Chýbajúca zápasová prax bola cítiť aj v 1. kole US Open proti rozohratej Rusovej, ale s pribúdajúcim časom výkon našej tenistky gradoval. S každým ďalším zápasom by to malo byť len lepšie. Dnes už pomalší rozbeh neočakávame. Sie Šu-wej neoplýva v posledných týždňoch oslnivou formou. Cibulková hrá proti nej rada, veď ju vo všetkých troch vzájomných zápasoch zdolala 2:0 na sety. Nerobia jej problém Taiwančankine zmeny rytmu, navyše dokáže veľmi efektívne útočiť po jej nevýraznom podaní. Dnes by z toho malo byť opäť pohodlné víťazstvo.

Tip: víťazstvo Cibulkovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,96

Julien Benneteau vs Jan-Lennard Struff (30.8. o 18:15)

Veterán Benneteau hrá zrejme svoj úplne posledný turnaj kariéry. V 1. kole zdolal antukára Cecchinata, na svojom jedinom prípravnom turnaji vo Winston-Saleme prehral hladko s Berrettinim. Dnes ho čaká súper s výborným servisom, ktorému nerobí tvrdý povrch problém. Jan-Lennard sa vo Winston-Saleme rozohral k dobrým výkonom. Zdolal Paira a Cecchinata a v New Yorku nepustil v 1. kole Smyczekovi ani set. Dnes by mal mať znova na kurte prevahu. Julienovi môžu robiť veľké problémy aj horúčavy, v ktorých by mal mať o vyše osem rokov mladší Nemec viac síl.

Tip: víťazstvo Struffa

Kurz: 1,61

Gael Monfils vs Kei Nišikori (31.8. o 1:00)

Súboj tenistov, ktorí sa snažia oprášiť zašlú slávu. Vo vzájomnej bilancii vedie Kei 3:1, vždy to však boli obrovské bitky, v ktorých až trikrát určil víťaza tajbrejk rozhodujúceho setu. Dnes, keď sú obaja na míle vzdialení od svojej optimálnej formy, to môže byť podobné. Očakávané dlhé výmeny zrejme nebude ovládať pravidelne jeden alebo druhý. Štyri sety sa javia ako nutnosť. Keďže sú obaja veľkí bojovníci, veľmi reálny je aj päťsetový maratón.

Tip: počet gemov viac ako 38,5