Home Najdôležitejšie US Open zavádza jasné pravidlo. Podnetom kontroverzia okolo Cornetovej

US Open zavádza jasné pravidlo. Podnetom kontroverzia okolo Cornetovej

by Michal Pokrivka

NEW YORK – O rozruch sa postarala v 1. kole US Open Francúzka Alizé Cornetová, ktorá sa v súboji so Švédkou Johannou Larssonovou prezliekala priamo na kurte, za čo si vyslúžila napomenutie.

Cornetová sa po krátkej pauze medzi setmi vrátila na kurt a zistila, že ma naruby obrátene tričko. Rozhodla sa prezliecť si ho priamo na kurte. Empajrový rozhodca Christian Rask to netoleroval a napomenul ju za porušenie kódexu. Raskovo rozhodnutie vyvolalo u hráčok vlnu kritiky. Svoje rozhorčenie vyjadrili americká deblová špecialistka Bethanie Matteková-Sandsová, Austrálčanka Casey Dellacquová i Judy Murrayová – mama trojnásobného grandslamového šampióna Andyho Murrayho. Niektorí fanúšikovia obvinili organizátorov US Open zo sexizmu.

https://www.youtube.com/watch?v=B-VwJ5WvvSI

„Všetci tenisti i všetky tenistky sa odteraz budú môcť počas zápasov prezliekať na hráčskej stoličke. V tomto prípade nejde o porušenie pravidiel. Je nám ľúto, že Cornetová dostala varovanie, našťastie jej neudelili žiaden prísnejší trest alebo pokutu. Vyjasnili sme si to, aby sme v budúcnosti predišli podobným situáciám,“ uvádza sa vo vyhlásení organizátorov US Open, ktoré sprostredkovala agentúra dpa.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × four =