Home Názory Tipérsky špeciál: Nišikori využije domáce prostredie

Tipérsky špeciál: Nišikori využije domáce prostredie

Tohtotýždňové prestížne turnaje sa pomaly blížia do záverečnej fázy. Posvietili sme si na zápasy hviezdnych hráčov ako Kei Nišikori, Miloš Raonič či Naomi Osaková.

ATP 500 Tokio – štvrťfinále

Daniil Medvedev vs Miloš Raonič (5.10. o 6:20)

Tokijský halový hard sa javí ako dosť rýchly. Brejkov je málo, tajbrejkov dostatok. Najmä v súbojoch výborne servujúcich tenistov. Medzi nich patria aj Medvedev a Raonič. V Daniilovom prípade to síce nie je kľúčový úder, ale Miloš bude mať na príjme veľké problémy. V medzihre rozhodne neoplýva stopercentnou formou. Na servise je zas neohroziteľný, čo nás privádza k stávke na počet gemov v prvom sete. Kým začnú tenisti na riterne lepšie anticipovať, môže byť set v záverečnej fáze.

Tip: počet gemov v 1. sete viac ako 10,5

Kurz: 2,25

WTA Premier Mandatory Peking – štvrťfinále

Čang Šuaj vs Naomi Osaková (5.10. o 6:30)

Osaková a jej top forma sú obohratou pesničkou ostatných týždňov. Naomi však po US Open nestratila nič zo svojej dominancie, ktorú demonštruje aj v Pekingu. Dijasová, Collinsová a dokonca ani Görgesová proti nej nezískali viac ako štyri gemy v sete. Japonka sa navyše od zápasu k zápasu ešte zlepšuje. Dnes deklasovala poslednú menovanú súperku 6:1, 6:2. Čang Šuaj vie hrať tiež útočne, ale zajtra bude pod zdrvujúcim tlakom. V poslednom období jej forma postupne rastie, dnes zdolala aj momentálne nevýraznú Kerberovú, no proti aktuálne najlepšej a najkonzistentnejšej hráčke by nemala mať šancu.

Tip: víťazstvo Osakovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,65

Stefanos Tsitsipas vs Kei Nišikori (5.10. o 11:00)

Grécka mladá puška bude chcieť zaskočiť domácu superstar. Nišikori je reálne v hre o Turnaj majstrov a doma má tie najvyššie ciele. Z minulosti má na konte už dva tituly. Tento rok bol presvedčivý proti Sugitovi aj Pairovi. Tsitsipasova forma ide naopak od US Open dole. V zápasoch má výkyvy, čo bude Kei nekompromisne trestať. Stefanos má síce lepší servis a je útočnejší, no „motorový“ Japonec vráti množstvo loptičiek, čím jeho hru rozleptá a vynúti si väčší počet chýb.

Tip: víťazstvo Nišikoriho