Home Správy Mihalíková po skvelom obrate do semifinále ITF turnaja v Lagose

Mihalíková po skvelom obrate do semifinále ITF turnaja v Lagose

LAGOS – Siedma nasadená Tereza Mihalíková si poradila vo štvrťfinále ITF turnaja v nigérijskom Lagose (25 000 USD, tvrdý povrch vonku) s ukrajinskou trojkou žrebu Valeriou Strachovovou po setoch 4:6, 6:4, 6:3.

Úvodný brejk zápasu si pripísala za stavu 1:1 ukrajinská tenistka. Rodáčka z Topoľčian okamžite kontrovala, no záver prvého setu patril súperke. Brejkom na 4:3 priklonila misky váh znova na svoju stranu a ďalšie zaváhanie už nedopustila.

Na začiatku druhého dejstva si obe hráčky vymenili stratené servisy. Ďalšie zaváhanie prišlo za stavu 2:2 na slovenskej strane. Terka sa však nevzdala ani pri manku 2:4. Po vyrovnaní odolala pri svojom podaní skóre 0:40 a po zmene strán obrat spečatila.

Pohodu si preniesla sympatická Slovenka aj do tretej časti. Rýchlo sa odpútala na rozdiel troch gemov, za stavu 4:1 pridala brejkovú poistku. Vzápätí nepremenila mečbal, ale o pár minút duel na druhý pokus doservovala.

• tenistky spravili dovedna 15 dvojchýb
  • Mihalíková zaknihovala 3-zápasovú víťaznú šnúru po sérii 14 menej úspešných turnajov
  • v zápase sa blysla aj 7 získanými gemami za sebou

O finále zabojuje členka trnavskej akadémie proti najvyššie nasadenej Conny Perrinovej zo Švajčiarska.