Home Názory Tipérsky špeciál: Kužmová postúpi do hlavnej súťaže Australian Open

Tipérsky špeciál: Kužmová postúpi do hlavnej súťaže Australian Open

by Tomas Hmira

BRATISLAVA – Dnes sa sústredíme na trojicu zápasov zo ženského finále kvalifikácie Australian Open.

Australian Open – finále kvalifikácie

Alexandra Dulgheruová vs Ču Lin (14.1. o 3:30)

Po prvý raz sa na turnaji dostáva Rumunka do pozície favoritky zápasu. V oboch doterajších dueloch čelila kvalitným súperkám a ani proti jednej nestratila set. S Andreescuovou urobila krátky proces. Kanaďanke dovolila len 2 gemy. Jastremská v prvom sete odolávala, ale po zvládnutom tajbrejku už v druhom sete Dulgheruová neprehrala ani jednu hru. Naopak, Číňanka potrebovala v oboch dueloch rozhodujúci set. V tomto stretnutí sa dá slušne vychádzať aj z jediného vzájomného zápasu, ktorý je viac ako čerstvý. V úvode roka si na ITF turnaji poradila Rumunka s Číňankou 2:1 na sety.

Tip: víťazstvo Dulgheruovej

Kurz: 1,65

Luksika Kumkhumová vs Sara Erraniová (14.1. o 00:05)

Obe tenistky sa v Austrálii prezentujú v dobrej pohode. Erraniová v Aucklande trápila Barboru Strýcovú, čo je jasný signál, že Talianka sa chce priblížiť k strateným pozíciám. Kumkhumová má za sebou štvrťfinále ITF turnaja a dva vydarené zápasy v kvalifikácii. Preniesla si tak formu zo záveru minuloročnej sezóny. Vtedy postupne porazila Alexandrovovú, Cirsteovú či Vesninovú. Môžeme očakávať veľmi napínavý a kvalitný zápas.

Tip: počet gemov 20 a viac

Kurz: 1,5

Viktória Kužmová vs Marie Bouzková (14.1. o 3:30)

Pred Slovenkou stojí posledná výzva. Ako nasadená šestnástka si zatiaľ vedie výborne. Pomáha si najmä kvalitným prvým servisom a pokiaľ jej neprestane fungovať, bude mať prevahu aj v noci. Češku v Melbourne zatiaľ nepreverila takáto kvalitná súperka. Obe Japonky, ktoré zdolala, sa pohybujú v rebríčku WTA v blízkosti 200. miesta.

Tip: víťazstvo Kužmovej