Home Názory Tipérsky špeciál: Isner v problémoch aj bitka mladých pušiek

Tipérsky špeciál: Isner v problémoch aj bitka mladých pušiek

by Michal Pokrivka

Na US Open dnes odštartujú singlisti zápasy 2. kola. To úvodné už naznačilo formu jednotlivých hráčov, z ktorej sa dá vychádzať. Prekvapení nebolo veľa, viacerí favoriti sa však zapotili. Dnes sa nadrie aj John Isner.

US Open – 2. kolo

Daniil Medvedev vs Stefanos Tsitsipas (29.8. o 17:00)

Súboj dvoch mladíkov, ktorí ukázali pred US Open výbornú formu. Obaja sú vysokí, s dobrým podaním, no aktívnejší prístup a väčší potenciál sú na strane Tsitsipasa. Aj jeho výsledky boli presvedčivejšie. Vo Washingtone ho zastavil až v semifinále Alexander Zverev a v Toronte došiel po skalpoch Thiema, Djokoviča, Zvereva a Andersona do finále! Poraziť štyroch takýchto hráčov za sebou je už známka extratriedy. V Cincinnati ho potom premohla únava, ale na US Open nedal v 1. kole žiadnu šancu Robredovi. Medvedev vyhral „len“ slabšie obsadený turnaj vo Winston-Saleme. Môže to byť zároveň kontraproduktívne a pri dlhšom zápase môže prísť únava. Stefanos by mal potvrdiť rolu favorita a odplatiť súperovi tohtoročnú tesnú prehru z Miami, kde mali navyše konflikt.

Tip: víťazstvo Tsitsipasa

Kurz: 1,68

US Open – 2. kolo

John Isner vs Nicolás Jarry (29.8. o 20:15)

V druhom našom zápase sa stretnú dvaja dlháni s výborným servisom. Pre Johna je to spolu s forhendom absolútne ťažiskový prvok hry. Čilský mladík je o čosi komplexnejší, hoci pri pohľade na jeho tenis tiež vynikajú práve tieto dva údery. Jarry prežíva životnú sezónu, v ktorej ukazuje, že sa vie presadiť rovnako úspešne na harde ako na antuke. Na US Open si priviezol solídnu formu a začal skalpom nepríjemného Gojowczyka. Isner vyhral po Wimbledone turnaj v Atlante, ale potom prišli prehry s Rubinom, Chačanovom a Querreym, čo určite nesvedčí o top forme. Zlepšenie sa dostavilo v New Yorku, keď zdolal Klahna 3:0. Dnes to také jednoduché nebude, mali by sme vidieť aspoň štyri sety a nejeden tajbrejk.

Tip: počet gemov viac ako 42,5

Kurz: 1,85

US Open – 1. kolo

Bradley Klahn/Daniel Nestor vs Christian Harrison/Ryan Harrrison (29.8. o 22:05)

Na záver netradične štvorhra. Veterán Nestor hrá pravdepodobne svoj posledný turnaj. Jeho výkonnosť je už doslova mizerná. Tento rok má prudko negatívnu zápasovú bilanciu 6:19! Aktuálne ťahá šnúru ôsmich prehier. Aj preto už nedokázal spojiť sily s kvalitnejším deblistom. Bratia Harrisonovci budú veľmi tvrdý oriešok. Ryan je lanský víťaz Roland Garros a aj s bratom už zaznamenali v minulosti niekoľko pozoruhodných výsledkov. Je veľmi pravdepodobné, že ak by sa deblu venoval naplno, bol by v top 10. Christiana dokáže potiahnuť a nezohratý pár by mali zdolať.

Tip: víťazstvo páru Harrison/Harrison

Kurz: 1,98

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve + 20 =