Home Názory Tipérsky špeciál: Isner s prvým štartom po wimbledonskom maratóne

Tipérsky špeciál: Isner s prvým štartom po wimbledonskom maratóne

by Michal Pokrivka

Zo stredajších zápasov sme vybrali po jednom z Atlanty, Moskvy aj Nančangu. Pozornosť pútajú mladé pušky aj John Isner, ktorý nastúpi na prvý duel od šialeného semifinále Wimbledonu proti Kevinovi Andersonovi.

WTA International Nančang – 2. kolo

Peangtarn Plipuechová vs Liang En-šuo (25.7. o 11:00)

Nevýrazná Thajčanka Plipuechová má 25 rokov a nikdy nebola v rebríčku vyššie ako na 175. mieste. Momentálne je až na začiatku štvrtej stovky. Liang En-šuo patrí medzi najväčšie talenty ženského tenisu. Práve ázijské hardy sú jej dominantným prostredím. Tento rok ovládla juniorský Australian Open a už dnes môže konkurovať aj súperkám z top 100. Tento rok má skvelú bilanciu 13:3 a šancu na životný výsledok by si nemala nechať ujsť.

Tip: víťazstvo Liang En-šuo

Kurz: 1,65

WTA International Moskva – 2. kolo

Anastasia Potapovová vs Kristýna Plíšková (25.7. o 12:30)

Ďalší súboj supertalentu s etablovanejšou súperkou. Domáca Potapovová by mala v najbližších mesiacoch útočiť na top 100. Skvelú formu ukázala v 1. kole, keď povolila Tomovovej iba dve hry. Antuka jej sedí viac ako Plíškovej. Menej úspešná zo sesterského dua sa cíti lepšie na rýchlych povrchoch, kde si pomáha delovým podaním. Momentálne je bez formy. Na posledných turnajoch ju zastavili Dartová, Dulgheruová a Štefková. Anastasia nie je slabšia. Na domácej antuke podľa nás získa minimálne set.

Tip: Potapovová vyhrá aspoň set

Kurz: 1,55

ATP 250 Atlanta – 2. kolo

John Isner vs Alex de Minaur (25.7. o 16:00)

Domáci bombardér John má pred sebou prvý zápas od semifinále Wimbledonu. Vzhľadom na to, že ho prehral až 24:26 v piatom sete a bol evidentne na fyzickom dne, možno predpokladať, že odvtedy predovšetkým oddychoval. Najmä na začiatku to môže byť v medzihre veľmi citeľné. Isner sa tak či tak často zahrieva pomalšie. Na druhej strane, servis by ho mal podržať a brejk v úvodnom dejstve nie je veľmi predpokladaný. Supertalent de Minaur má na to, aby vo výmenách držal s favoritom bez problémov krok.

Tip: počet gemov v 1. sete viac ako 10,5

Kurz: 2,06

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 + 4 =