Home Správy Prvý hrací deň v Trnave: Molčan s prvým víťazstvom sezóny

Prvý hrací deň v Trnave: Molčan s prvým víťazstvom sezóny

by Michal Pokrivka

TRNAVA – Na ITF Futures turnaji v Trnave (15 000 USD, antuka vonku), ktorým sa začína tradičná letná šnúra domácich podujatí, dnes odštartovala hlavná súťaž. Potešili traja Slováci, ktorí postúpili do 2. kola singlovej hlavnej súťaže.

Molčan s prvým víťazstvom od októbra

Piaty nasadený Alex Molčan čakal na víťazstvo od októbra 2017. Trnavský turnaj je odvtedy len jeho tretí, keďže laboroval s pretrvávajúcimi problémami s ľavým zápästím, ktoré si nechal v októbri dokonca operovať. Rusa Ivana Davydova dnes deklasoval 6:3, 6:1. Vyrovnaný bol len úvod, v ktorom si ruský tenista do stavu 2:2 strážil podanie. Potom už bola prevaha jasne na strane prešovského rodáka. Ďalšou prekážkou bude Maďar Fábián Marozsán alebo český kvalifikant Alessandro Ricci.

  • (5) Alex Molčan vs Ivan Davydov 6:3, 6:1

Obal do dôležitého 2. kola

Patrik Obal hral v 2. kole naposledy vlani v júli práve v Trnave. Dnes ho tak čakal priamy súboj o udržanie si rebríčkového postavenia. Využil priaznivý žreb a Rakúšana Michaela Glöcklera zdolal napriek pomalšiemu štartu pomerne presvedčivo. O ďalšie cenné body si to rozdá s najvyššie nasadeným Riom Nogučim z Japonska.

  • (Q) Patrik Obal vs (Q) Michael Glöckler 3:6, 6:1, 6:2

V derby úspešnejší Maruščák

Atraktívne slovenské derby proti sebe postavilo Mateja Maruščáka a Andreja Glváča. Rozohratejší kvalifikant Maruščák si dnes výraznejšie pomáhal servisom a získal na svoju stranu oba sety. Rozhodla koncovka toho prvého, v ktorom najskôr stratil náskok 5:2 a v tajbrejku čelil setbalu. V druhom už bol jasne lepší, keď sa dvakrát presadil na príjme a podával bez väčších problémov. O štvrťfinále zabojuje proti nasadenej dvojke Danilovi Kaleničenkovi z Ukrajiny.

  • (Q) Matej Maruščák vs Andrej Glváč 7:6(6), 6:2

Líška a Brna prekvapiť nedokázali

Tomáš Líška určite pomýšľal na dobrý výsledok, ale, nanešťastie musel čeliť už na úvod spomínanej jednotke žrebu Nogučimu. V prvom dejstve stratil dvakrát výhodu brejku, keď viedol 2:0 i 5:3. V druhom už japonský favorit potvrdzoval rolu favorita bez väčších problémov. David Damian Brna bol proti dvojke Kaleničenkovi bez nároku na úspech. Získal iba štyri gemy a ani raz neuspel na riterne.

  • Tomáš Líška vs (1) Rio Noguči 5:7, 2:6
  • (WC) David Damian Brna vs (2) Danilo Kaleničenko 3:6, 1:6

V debli naši zaujali

Na záver krátka deblová rekapitulácia. Martin Fekiač a Filip Kucbeľ sa odvďačili za voľnú kartu a zvíťazili 7:5, 2:6, 11:9 nad turkménsko-českým párom Isa Mammetgulijev/Daniel Vrba. Prekvapením sa skončilo slovenské derby, v ktorom voľné karty David Juras s Jaroslavom Kormyšom zdolali 6:2, 5:7, 11:9 štvrtý nasadený tandem David Damian Brna/Tomáš Líška. Tesne ušiel postup posledným voľným kartám v „pavúku“ Michalovi Markovi s Michalom Seleckým. Po setoch 6:2, 3:6, 8:10 nestačili na americko-maďarskú dvojicu Matthew Kandath/Fábián Marozsán.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × four =