Home Názory Tipérsky špeciál: Federer proti nebezpečnej stene, Benčičová potvrdí formu

Tipérsky špeciál: Federer proti nebezpečnej stene, Benčičová potvrdí formu

by Michal Pokrivka

BRATISLAVA – Zajtra vstúpi do turnaja ATP Masters 1000 v Šanghaji aj Roger Federer. Okrem neho si posvietime na Belindu Benčičovú či Alexandra Dolgopolova.

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

Alexandr Dolgopolov vs Feliciano López (11.10. o 7:05)

Obaja sú nevyspytateľní a obom hard sedí. Tentokrát by však mala rozhodnúť aktuálna forma. Ukrajinec ju má skvelú a od US Open je netradične konzistentný. Prehral len s Nadalom, Goffinom a Johnsonom. Porazil napríklad Berdycha, Džumhura či Medvedeva. V porovnaní s Lópezom má lepšiu medzihru, čo by mal využiť. Feliciano sa od skončenia milovanej trávnatej časti sezóny viac-menej trápi. V Šanghaji na úvod využil mizernú formu Karloviča a v dvoch tajbrejkoch ho zdolal. Zajtra ho však čaká typologicky úplne iný hráč, ktorý by mal byť nad jeho sily.

Tip: víťazstvo Dolgopolova

Kurz: 1,71

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

Diego Schwartzman vs Roger Federer (11.10. o 14:05)

Drobný Argentínčan spravil tento rok výrazný krok vpred. Z rýdzeho antukára sa totiž stal veľmi nebezpečný univerzál. Na harde si na ňom v poslednom období vylámali zuby Thiem, Čilič, Pouille či Johnson. V Šanghaji začal Diego dvojsetovým víťazstvom nad Thompsonom. Jeho skvelý pohyb a nepriestrelná defenzíva momentálne platia aj na rýchlejších povrchoch. Federer hral po US Open iba halový Laver Cup a jeho prvý zápas pod holým nebom v Šanghaji môže byť sprevádzaný drobnými výkyvmi. Takými, aké predviedol aj v úvodných kolách US Open. Samozrejme, Juhoameričana na 99 percent zdolá, ale nebude to debakel.

Tip: Schwartzman neprehrá o viac ako 4 gemy

Kurz: 2,04

WTA International Linz – 2. kolo

Lara Arruabarrenová vs Belinda Benčičová (11.10. o 18:35)

Švajčiarka so slovenskými koreňmi sa vrátila pred necelým mesiacom po zranení, no formu má veľmi dobrú. ITF turnaj v Petrohrade ovládla, a hoci potom senzačne prehrala vo Francúzsku so Schoofsovou, v Linzi opäť ukázala svoju lepšiu tvár. Zdolala nebezpečnú halovú súperku Flipkensovú. Jej komplexný tenis bez výraznejšej slabiny ju predurčuje v budúcnosti na návrat do top 10. Španielka sa cítila vždy lepšie na antuke. Hoci je skúsená, v hale má na konte iba 25 duelov. V Linzi na úvod ťažila zo skreču Niculescuovej. Zajtra by sa jej púť mala skončiť, hoci nejaké gemy uhrá.

Tip: víťazstvo Benčičovej a počet gemov 16 a viac

Kurz: 1,59

Sledujte zápasy zo Šanghaja, Hongkongu, Linzu aj Tchien-ťinu naživo na TV Tipsport.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight − 4 =