Home Zo zákulisia Ďalší exces Kyrgiosa? V Šanghaji po nezhodách s rozhodcom skrečoval zápas

Ďalší exces Kyrgiosa? V Šanghaji po nezhodách s rozhodcom skrečoval zápas

ŠANGHAJ – Kontroverzný austrálsky tenista Nick Kyrgios sa na neobľúbenom turnaji ATP Masters 1000 v Šanghaji znova postaral o rozruch.

Keď vlani vypustil súboj proti Nemcovi Mischovi Zverevovi, viacerí krútili hlavami. Vtedy ho neminula ani pokuta od ATP. Tento rok zápas proti Američanovi Steveovi Johnsonovi ani nedohral. Mohli za to nezhody s Fergusom Murphym. Írsky empajrový rozhodca najskôr v koncovke setu napomenul rodáka z Canberry za odpálenie dvoch loptičiek do hľadiska. To bolo prejavom nespokojnosti s výrokmi čiarových.

V tajbrejku situácia gradovala. Kyrgios síce viedol 3:0, no náskok aj zásluhou trestného fiftínu udeleného za vulgárne vyjadrovanie stratil. Keď premenil americký tenista o chvíľu esom za stavu 6:5 setbal, rozhodol sa Austrálčan ukončiť duel. Podľa stránky ubitennis.net už po trestnom fiftíne zakričal: „Ak toto prehrám, tak skrečujem a idem domov.“

Kyrgios nešiel po stretnutí ani na tlačovú konferenciu a na sociálnej sieti informoval: „Posledných 24 hodín som bojoval so žalúdočnými problémami. Snažil som sa na zápas pripraviť, ale na kurte som sa trápil. Myslím, že to bolo evidentné od začiatku. Pri tréningu ma tiež bolelo rameno. Po prehratom sete som už nemal silu pokračovať, pretože som toho za ostatných 24 hodín veľa nezjedol.“

Ako neskôr dodal, zahral aspoň 13 es, čo znamená ďalšie peniaze na pomoc Portoriku.