Home Názory Tenisové tipy: Thiem si napraví chuť po štvorhre, Fognini sa rozlúči

Tenisové tipy: Thiem si napraví chuť po štvorhre, Fognini sa rozlúči

Tenisové tipy sa aj dnes sústredia na hlavné mesto Číny – Peking. Ženský aj mužský turnaj vstupuje do štvrťfinálovej fázy. Dominic Thiem by nemal mať veľké problémy s Andym Murrayom, Fognini opustí „pavúka“ aj vo dvojhre.

ATP 500 Peking – štvrťfinále

Karen Chačanov vs Fabio Fognini (4.10. o 6:30)

Mladý Rus je momentálne na hranici top 10 a pred turnajom v Ázii nemal veľmi dobré výsledky. S výnimkou Montrealu, kde zviedol pekné semifinálové meranie síl s krajanom Daniilom Medvedevom. Od Montrealu už ale ubehol nejaký ten týždeň a Karen nevedel nadviazať na dobré výsledky. V Cincinnati vypadol už po prvom zápase a na US Open tiež dlhšie nepobudol. Až v hlavnom meste Číny našiel zápasový rytmus a pohodu. Proti Chardymu a Cuevasovi nestratil rodák z Moskvy ani set. Vo štvrťfinále mu bude súperom skúsený Talian Fognini. Temperamentný tenista dnes vypadol v debli. Vo dvojhre si vedie zatiaľ veľmi dobre. V 1. kole porazil Kukuškina a v potom Rubľova. S Chačanovom sa vo dvojhre ešte nestretli. Očakávame zaujímavý zápas s víťaznou koncovkou pre Rusa.

Tip: víťazstvo Chačanova

Kurz Niké: 1,56

Dominic Thiem vs Andy Murray (4.10. o 8:30)

Thiem si nečakane hladko poradil s Gasquetom v 1. kole turnaja. Francúzovi dovolil päť gemov. Aj proti Čangovi si viedol pomerne dobre. Domácemu tenistovi zobral tri podania, a v tomto smere si sám udržal „čistý štít“. Teraz ho čaká súboj proti najsledovanejšiemu hráčovi na okruhu – Britovi Andymu Murraymu. V Pekingu Andy odohral extrémne dlhý, takmertroj hodinový zápas proti krajanovi Norriemu v predchádzajúcom kole. Čo sa týka vzájomných zápasov s Thiemom, vedie 2:1. Zápasy sú ale staršieho dáta, a preto ich netreba brať veľmi na zreteľ. Zdĺhavý pobyt na kurte je treba považovať za veľmi dôležitý faktor. Myslíme si, že Thiem štatistiku vzájomných zápasov vyrovná.

Tip: víťazstvo Thiema

Kurz Niké: 1,45

WTA Premier Mandatory Peking – štvrťfinále

Daria Kasatkinová vs Caroline Wozniacka (4.10. o 10:30)

Ruska Kasatkinová stratila na turnaji v Pekingu jediný set proti domácej tenistke Pcheng. V zápasoch so Sabalenkovou a krajankou Alexandrovovou si ale bývalá zverenkyňa Vladimíra Pláteníka počínala vynikajúco. Na základe výkonov a výsledkov môžeme konštatovať, že sa pokúša o návrat na stratené pozície. Predchádzajúcu americkú šnúru totiž absolútne nezvládla. Zo siedmich zápasov na tvrdom povrchu zaznamenala iba tri výhry. V súboji o semifinále narazí na obľúbenú protihráčku – Dánku Wozniacku. S plavovláskou má bilanciu 3:1. Caroline si tiež užíva zápasy v hlavnom meste Číny. Davisovej, McHaleovej a Siniakovej nedovolila získať ani set. Aj vďaka tejto štatistike mohla nájsť novú motiváciu do ďalších zápasov. Rovnakou motiváciou jej môže byť aj spomínaná bilancia proti mladšej Ruske. Očakávame zaujímavý zápas s veľkým počtom gemov.

Tip: počet gemov viac ako 20,5