Home Názory Tenisové tipy: Zápasy 2. kola WTA turnaja v Hua Hine

Tenisové tipy: Zápasy 2. kola WTA turnaja v Hua Hine

by Michal Pokrivka

Thajský Hua Hin má pred sebou porciu zápasov 2. kola. V akcii bude aj nasadená jednotka Elina Svitolinová či viacero čínskych hráčov.

WTA International Hua Hin – 2. kolo

Barbara Haasová vs Wang Si-jü (13.2. o 9:00)

Začíname súbojom dvoch hráčok, ktoré so štvrťfinálovými účasťami na hlavnom okruhu veľa skúseností nemajú. V prípade mladučkej Číňanky Wang Si-jü by sa to však malo čoskoro zmeniť. Jej potenciál siaha určite min. do top 50. Ázijské hardy jej mimoriadne svedčia, čo demonštrovala už v 1. kole skalpom silnej Martičovej. Nestratila ani set a dala zabudnúť na slabšie posledné výkony. Rakúšanka Haasová je typickým príkladom tenistky z okruhu ITF, na čom sa len ťažko niečo zmení. Má síce iba 23 rokov, no žiadnym veľkým potenciálom nedisponuje. V Hua Hine sa poriadne nadrela už na úvod proti Muramacuovej a od ďalšej súperky by veľa šancí dostať nemala.

Tip: víťazstvo Wang Si-jü v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,82

WTA International Hua Hin – 2. kolo

Magda Linettová vs Pcheng Šuaj (13.2. o 10:30)

Aj v druhom dueli figuruje tenistka z Číny. Pre zmenu veľmi skúsená Pcheng Šuaj, ktorá bola kedysi aj 14. ženou rebríčka WTA. Tie časy sú síce dávno preč, ale stále ide o tenistku schopnú porážať i súperky z top 50. Tou je momentálne aj Poľka Linettová, ktorej súčasné pôsobenie v piatej desiatke renkingu predstavuje kariérne maximum. Výrazne ho už zrejme vylepšovať nebude a v absolútne otvorenom dueli proti ostrieľanej čínskej tridsiatničke sa isto zapotí. Neočakávame, že budeme svedkami rýchleho stretnutia.

Tip: počet gemov viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,76WTA International Hua Hin – 2. kolo

Elina Svitolinová vs Storm Sandersová (13.2. o 11:50)

Na záver súboj nasadenej jednotky Svitolinovej z Ukrajiny s pozvoľna napredujúcou Austrálčankou. Hoci vyzerá byť na papieri jednoznačnou favoritkou Elina, na kurte to také jasné pravdepodobne nebude. Ukrajinke to na začiatku sezóny príliš nejde. V Brisbane získala len dve hry proti Collinsovej, na Australian Open tri proti Muguruzovej, vo Fed Cupe nestačila na Kontaveitovú a set jej uchmatla i Fettová. Strom sa nedávno blysla i skalpom Watsonovej a malo by byť v jej silách držať krok aj s ukrajinskou členkou top 10.

Tip: Sandersová v hendikepe +5,5 gemu

Kurz Niké: 2,08

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Tenisové tipy: Stávka na mladé pušky na troch rôznych turnajoch 13 februára, 2020 - 4:10 pm

[…] zápasy z Hua Hinu sme si posvietili i včera. Číňanka Wang Si-jü patrí medzi nastupujúcu generáciu. V jej prípade je len otázkou času, […]

Reply

Leave a Comment

twelve − 7 =