Home Názory Tenisové tipy: Potapovová povinnú jazdu zvládne, Veselý bude veselý aj po zápase

Po tenisové tipy sme zašli do Lotyšska, Švajčiarska a Talianska. V hre bude supertalent Anastasia Potapovová i český tenista Jiří Veselý.

WTA International Jurmala – 1. kolo

Barbara Haasová vs Anastasia Potapovová (24.7. o 13:00)

Nesmierne talentovaná Ruska Potapovová je univerzálnou tenistkou. Má vyrovnanú bilanciu na všetkých typoch povrchov a k dokonalosti potrebuje naberať množstvo tenisových skúseností. Tie získa len absolvovaním náročných zápasov na najvyššej kategórii turnajov WTA. V pobaltskej republike je na turnaji šiesta nasadená a na úvod jej „pavúk“ pridelil Barbaru Haasovú z Rakúska. Tenistka, ktorá oslávila v marci 23 rokov, má v tejto sezóne bilanciu na červenom povrchu 20:13. Turnajovou kvalifikáciou prešla bez straty setu. Konfrontácia s ruskou „kométou“ bude však pre Barbaru znamenať stopku. Anastasia je už tenisovo inde, v rebríčku je o sto miest vyššie. Rozdiel bude badateľný aj priamo na dvorci.

Tip: víťazstvo Potapovovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,14

ATP 250 Gstaad – 2. kolo

Jiří Veselý vs Cedrik-Marcel Stebe (24.7. o 13:40)

Jiří Veselý sám seba považuje za antukový typ hráča, čo je vzhľadom na jeho výšku pomerne veľkým paradoxom. U našich západných susedov v tom ale nie je sám. Podobný prípad je aj Lukáš Rosol. Jiří sa v úvodnom kole poriadne natrápil s Ernestsom Gulbisom. Najprv musel v úvodnom sete otáčať nepriaznivý stav 1:4, v druhom sete o zápase rozhodol získaným brejkom v 11. hre. V 2. kole sa stretne s prekvapením turnaja Nemcom Stebem. Ten vyradil talentovaného Francúza Mouteta a aj s Veselým vie hrať vyrovnanú partiu, tak, ako predviedol pred týždňom v chorvátskom Umagu. Veselý potreboval tajbrejk v treťom sete aby si pripísal víťazstvo. Myslíme si, že vyhrá aj druhý vzájomný zápas, hoci to nebude mať jednoduché.

Tip: víťazstvo Veselého

Kurz Niké: 1,49

WTA International Palermo – 2. kolo

Ľudmila Samsonovová vs Tamara Zidanšeková (24.7. o 16:00)

Ruská tenistka Samsonovová už na turnaji v Palerme nemusela účinkovať, vrátila sa však v pozícii „lucky loserky“ a v úvodnom kole si poradila s Fourlisovou. Na antuke má sezónnu bilanciu 8:9, v minulej sezóne vyhrala ITF turnaj v Saint-Male. Červený povrch 20-ročnej tenistke určite nie je cudzí. V 1. kole kvalifikácie povolila Argentínčanke Podoroskej jeden jediný gem. Zajtra ju čaká Slovinka Zidanšeková. V jednom prípade ju už zdolala, bolo to v úvode sezóny v Dauhe na tvrdom povrchu. Môže úspech zopakovať aj na Sicílii? Myslíme si, že to bude nesmierne náročné. Ale vysoký počet gemov je viac než reálny.

Tip: počet gemov viac ako 20,5