Home Správy Gombos v 2. kole challengeru v Granby úspešný v repríze z Gatineau

Gombos v 2. kole challengeru v Granby úspešný v repríze z Gatineau

GRANBY – Najvyššie nasadený Norbert Gombos si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 90 v kanadskom Granby (81 240 USD +H, tvrdý povrch vonku) so Skanderom Mansourim z Tuniska po výsledku 6:4, 7:5.

V úvode zápasu mali Gombos aj Mansouri problémy na podaní, situáciu ale ustáli. V ďalšom priebehu výkony na servise stabilizovali a diváci videli jednoznačný priebeh gemov. Výnimkou boli ôsma a deviata hra. Najskôr Slovák na servise odvrátil dve šance súpera. Obdobná situácia sa odohrala vzápätí v opačnom garde a náš tenista nezaváhal. Potvrdením brejku prvý set ukončil.

Druhé dejstvo začal na podaní Tunisan, prvú hru získal cez zhodu. Pôsobil živším dojmom a na riterne sa dostal aj k brejkbalu. Noro sa ubránil. V piatom geme sa k šanciam ukoristiť podanie súpera prepracoval galantský rodák, ale tentokrát nebol úspešný. Rozuzlenie prišlo v pokročilej fáze setu. Mansouri si ešte v deviatom geme udržal servis napriek hrozbe brejku, v 11. hre sa mu to už nepodarilo. Norbi zápas ukončil na servise, keď premenil prvý mečbal.

• Gombos odvrátil všetkých 5 brejkbalov
  • pomer es 4:5 z jeho pohľadu
  • mal 85 % úspešnosť zisku fiftínov po prvom podaní
  • rovnakého súpera a v rovnakej fáze turnaja zdolal aj pred týždňom v Gatineau

V 3. kole si zverenec Tibora Tótha zmeria sily s 13. nasadeným Hirokim Morijom z Japonska alebo domácim Benjaminom Sigouinom.