Home Názory Tenisové tipy: Djokovič suverénny, Gombos narazí na obľúbeného súpera

Tenisové tipy: Djokovič suverénny, Gombos narazí na obľúbeného súpera

by Tomáš Tomeček

Antuková sezóna sa ešte neskončila, okrem Roland Garros aj poľská Poznaň žije tenisom na červených dvorcoch, preto sme sa na tenisové tipy pozreli aj v strednej Európe. Z Paríža nechýba šláger Novak Djokovič vs Alexander Zverev.

ATP Challenger 90 Poznaň – 2. kolo

Quentin Halys vs Norbert Gombos (5.6. o 11:20)

Francúz Halys, 151. hráč rebríčka ATP, v antukovej časti sezóny dosiahol semifinále na challengeri v Aix-en-Provence, kde bol nad jeho sily talentovaný Austrálčan Popyrin. Mrzieť ho môže prehra v Lyone s Diezom. Na Roland Garros mal ťažký žreb, proti Nišikorimu nemal veľmi nárok uspieť. S Norom Gombosom (199.) sa stretol už dvakrát, v oboch prípadoch ťahal za kratší koniec. Forma rodáka z Galanty nie je od mája ideálna (5:4), proti obľúbenému súperovi by mohol predviesť dobrý tenis. V talianskej Francaville uhral Francúz iba štyri gemy. Či uvidíme podobný priebeh aj v Poľsku nevieme, výhru by ale mohol zopakovať.

Tip: víťazstvo Gombosa

Kurz Niké: 2,12

Roland Garros – štvrťfinále

Dominic Thiem vs Karen Chačanov (5.6. o 15:15)

Dominic si turnaj pod Eiffelovou vežou užíva. V doterajšom priebehu postupoval turnajom v štvorsetových zápasoch, až v osemfinále, paradoxne proti najsilnejšiemu súperovi – Monfilsovi, sa mu podarilo rozhodnúť v najkratšom možnom čase. Teraz mu v ceste bude stáť veľmi neobľúbený súper. Mladý Rus Chačanov, momentálne na 11. mieste rebríčka, zatiaľ porazil Stebeho, domáceho Barrereho, Kližana a naposledy del Potra. Proti Thiemovi má bilanciu 3:0, a aj keď dve výhry dosiahol na exhibícii na Arabskom polostrove, výhru z parížskej haly treba brať seriózne. Karen nedovolil súperovi ani set, tentoraz však bude na ašpiranta na titul prikrátky. Na antuke bude predsa len istejší Rakúšan. Skutočnou výzvou by mohol byť počet setov. My si myslíme, že uvidíme štyri dejstvá.

Tip: počet setov 4

Kurz Niké: 2,55

Novak Djokovič vs Alexander Zverev (5.6. o 15:15 )

Podľa tenisových analytikov sa uvedená dvojica už v tomto období mala stretávať vo finále najvýznamnejších tenisových turnajov. Novak ako nástupca Federera a Nadala mal čeliť mladej vlne na čele so Zverevom, Čchungom, Čoričom… Skutočnosť je taká, že Nemec nenapĺňa predpoklady. Pred súbojom s „Nolem“ potreboval až dva 5-setové zápasy a pri všetkej úcte, Lajovič (35. v rebríčku ATP) ani John Millman (56.) nie sú práve tí tenisti, s ktorými by sa mal trápiť. Djokovič na turnaji zatiaľ neprišiel o set, nehral ani tajbrejk a stratil len jedno podanie s Laaksonenom a Hurkaczom. Zverev ho síce dokázal poraziť na antuke v Ríme v sezóne 2017, ale grandslam je iná úroveň. Novak bude tentoraz na drvených tehlách dominantný už od začiatku a v úvodnom sete uvidíme minimum gemov.

Tip: počet gemov v prvom sete menej ako 9,5