Home Roland Garros Kontová prekvapivo prvou semifinalistkou Roland Garros

Kontová prekvapivo prvou semifinalistkou Roland Garros

Johanna Kontová

PARÍŽ – Dvadsiata šiesta nasadená Britka Johanna Kontová sa stala prvou semifinalistkou grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku). Vo štvrťfinále zdolala americkú sedmičku žrebu Sloane Stephensovú 6:1, 6:4.

Úvod zápasu nenasvedčoval spanilej jazde britskej tenistky. V prvom geme čelila brejkbalu, zatiaľ čo Stephensová začala na svojom servise suverénne. Od stavu 1:1 však sledovali diváci absolútnu dominanciu agresívnejšej Kontovej, ktorá zasypávala vo zvyšku prvého setu súperku víťaznými údermi.

Druhé dejstvo otvorila Britka brejkom a v ďalších minútach predvádzala nevídaný výkon na podaní. Do konca duelu už pri ňom povolila vlaňajšej finalistke jediný fiftín! Za stavcu 5:4 využila hneď prvý mečbal.

• Kontová nastrieľala 25 víťazných úderov pri iba 13 nevynútených chybách
  • po svojom 1. podaní ovládla 33 z 38 výmen
  • čelila jedinému brejkbalu
  • stala sa prvou britkou semifinalistkou Roland Garros od Jo Durieovej v roku 1983

Ďalšou súperkou Johanny Kontovej bude 31. nasadená Chorvátka Petra Martičová alebo nenasadená Češka Markéta Vondroušová. Sloane Stephensovú čaká pád minimálne na 9. miesto v rebríčku WTA. Ohroziť ju ešte môže buď práve Kontová alebo Američanka Madison Keysová.