Home Názory Tenisové tipy: Benčičová, Williamsová aj Šarapovová odohrajú maratónske zápasy

Tenisové tipy: Benčičová, Williamsová aj Šarapovová odohrajú maratónske zápasy

S tipmi zostávame na Malorke a v Birminghame. Maria Šarapovová sa znova hlási o slovo, Venus ešte má čo povedať a Belinda Benčičová bude pokračovať v ladení formy.

WTA International Malorka – 2. kolo

Belinda Benčičová vs Shelby Rogersová (20.6. o 12:00)

Švajčiarka so slovenskými koreňmi sa v prvom zápase na tráve potrápila proti Švédke Petersonovej. V uplynulej sezóne sa dostala do osemfinále Wimbledonu, kde nestačila na neskoršiu víťazku Kerberovú. Shelby Rogersová sa na Malorke stihla rozohrať v troch zápasoch, po dvoch dlhých dueloch si pomerne ľahko poradila s čínskou tenistkou Čang Šuaj. Päťdesiata druhá hráčka sveta uhrala proti Rogersovej iba štyri gemy. Vzájomná konfrontácia medzi Benčičovou a Rogersovou bude už štvrtá, ale zároveň prvá na tráve. Všetky tri zápasy, na antuke a tvrdom povrchu, priniesli súboj na maximálny počet setov. Podobný priebeh očakávame aj tentoraz.

Tip: počet setov 3

Kurz Niké: 2,66

WTA Premier Birmingham – 2. kolo

Wang Čchiang vs Venus Williamsová (20.6. o 16:15)

Venus Wiliamsová patrí oprávnene k nezmazateľným legendám ženského tenisu. V Birminghame hrá na voľnú kartu a v úvodnom zápase si poradila so Sasnovičovou. Predovšetkým nástup do úvodného setu bol v podaní legendy fantastický, keď sa ujala vedenia 5:1. Nakoniec vyhrala 6:3, 6:4. Jej súperka – turnajová šestka Wang, zelený povrch veľmi nemusí. Od sezóny 2015 sa zúčastňovala len na najslávnejšom grandslame, až v aktuálnej sezóne zvolila Birmingham ako prípravu. Na úvod vyhrala nad Davisovou 2:0, nemyslíme si však, že postúpi do ďalšej fázy turnaja. Vychádzame aj z jediného vzájomného zápasu na tráve zo sezóny 2017. Skúsenejšia Venus vyhrala rozhodujúci set 6:1. V Birminghame vyhrá Američanka úvodný set aj zápas.

Tip: 1. set/zápas Williamsová

Kurz Niké: 1,89

Angelique Kerberová vs Maria Šarapovová (20.6. o 16:30)

Čaká nás zápas ako remeň. Šarapovová sa vrátila na kurty vo veľkom štýle. Odniesla si to Viktória Kužmová s „kanárom“ v druhom sete. Ten prvý bol reklamou na tenis na tráve. Maria predviedla chladnokrvnosť, na ktorú sme u nej zvyknutí. Pridala riterny, servis, pohyb aj cit v ruke. Zápasový výpadok od 30. januára nebol na hre rodáčky z Ňaganu viditeľný. Ako je na tom aktuálna víťazka Wimbledonu Kerberová? Nemka sa vytrápila v úvodnom kole s Bonaventurovou v troch setoch. Proti Ruske musí hrať o 100 % lepšie, ak chce mať šancu uspieť. Posledná konfrontácia na tráve sa konala vo wimbledonskom osemfinále v roku 2014. Vtedy zvíťazila Kerberová v troch setoch. Na Malorke očakávame podobne dlhý zápas.