Home Správy Lacko v 2. kole challengeru v Ilkley neuspel

Lacko v 2. kole challengeru v Ilkley neuspel

ILKLEY – Lukáš Lacko prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 125 v anglickom Ilkley (137 560 EUR +H, tráva vonku) s 13. nasadeným Francúzom Antoinom Hoangom v dvoch setoch 3:6, 5:7.

S výnimkou druhého gemu, keď čelil Lukáš dvom brejkbalom, boli obaja aktéri duelu spočiatku na podaní suverénni. Zmena prišla až za stavu 4:3. Francúz vytiahol z rukáva dobré riterny a čistou hrou zaknihoval brejk. Bez straty fiftínu následne prvý set aj uzavrel.

V druhom dejstve hral znova dlho prím servis. Na príjme nebezpečnejší Hoang nepremenil v tretej hre tri brejkbaly, ale v koncovke sa predsa len dočkal. Za stavu 5:5 využil šiestu šancu v rámci setu a následne zápas s prehľadom dopodával.

• Lacko získal na príjme iba 11 bodov (2 po dvojchybách)