Home Názory Tenisové tipy: Ako naloží kontroverzný Tomič s druhou šancou?

Tenisové tipy: Ako naloží kontroverzný Tomič s druhou šancou?

by Michal Pokrivka

Trojlístok tipov sme i dnes zložili z večerných zápasov. Zašli sme na tvrdý povrch do Delray Beach a antuku do Ria de Janeiro.

ATP 250 Delray Beach – 1. kolo

Cedrik-Marcel Stebe vs Bernard Tomič (18.2. o 17:00)

Austrálčan Tomič dostáva v americkom Delray Beach druhú šancu. Vzhľadom na vypustené finále kvalifikácie bude určite pod istým drobnohľadom. Či ho to vybičuje k tomu, aby predviedol plnohodnotný výkon nevedno, ale žreb má viac ako priaznivý. Nemec Stebe je len priemerný hráč z druhej stovky, bez výraznej zbrane a so zďaleka nižším potenciálom ako Bernard. Kurzy sú výrazne ovplyvnené Austrálčanovým nedeľným fiaskom, ale pri takomto náladovom hráčovi je každý deň iný. Skúsiť tip na víťazstvo Tomiča alebo aspoň jeden získaný set je určite zaujímavé.

Tip: Tomič vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,78

ATP 250 Delray Beach – 1. kolo

Henri Laaksonen vs Steve Johnson (18.2. o 18:20)

V Delray Beach zostávame a presúvame sa na zápas domáceho Johnsona. Bývalý člen širšej svetovej špičky, ktorého hra je založená na výbornom podaní a celodvorcovom pojatí, už zažil aj lepšie obdobia. Napriek tomu možno povedať, že sa tento rok po vlaňajšom trápení znova dostáva do formy. Zdolal už napr. aj Sandgrena. Švajčiar Laaksonen je naopak v hernom kŕči. Prehral už štyri zápasy za sebou a jeho jediné tohtoročné víťazstvo sa zrodilo proti Ottemu. Forma, celková tenisová kvalita i prostredie, to všetko hrá do karát komplexnému Američanovi. Podľa nás mu budú stačiť dva sety.

Tip: víťazstvo Johnsona v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,93ATP 500 Rio de Janeiro – 1. kolo

Guido Pella vs Thiago Monteiro (19.2. o 0:20)

Na záver pohľad na najväčší zo série juhoamerických antukových turnajov. Čoraz univerzálnejší Argentínčan Pella sa pokúsi upraviť vo vzájomnej bilancii proti brazílskemu súperovi na 4:1. Je zrejmé, že to nebude mať ľahké. Po kvalitných hardových výkonoch z januára má totiž na antuke na konte prehry s Moutetom i Londerom. Obaja však majú svoju kvalitu a nemožno hovoriť o senzáciách. Domáci antukár takisto nebude ľahkým sústom, no predsa je to tenista, ktorý stále osciluje medzi hlavným a challengerovým okruhom. Kvalita a skúsenosti Pellu by mali prevážiť.

Tip: víťazstvo Pellu

Kurz Niké: 1,67

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four − 1 =