Home Názory Tenisové tipy (9.9.): Vyčerpaný Thompson, spanilá jazda Veselého či náročný súper Kližana

Tenisové tipy (9.9.): Vyčerpaný Thompson, spanilá jazda Veselého či náročný súper Kližana

by Roderik Pastier
Martin Kližan

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Dnes sa pozrieme na turnaj do Prostějova a jeden zápas sme si vybrali aj z rakúskeho Kitzbühelu, podarí sa Kližanovi vzdorovať náročnej prekážke?


ATP Kitzbühel – 1.kolo

Jordan Thompson – John Millman (9.9. o 13:10)

V dueli dvoch Austrálčanov je favoritom skúsenejší Millman. Thompson na US Open uhral štvrté kolo, kde podľahol Čoričovi v troch setoch. Zápas sa hral v pondelok a o 2 dni neskôr už hrá na antuke, v horských podmienkach v rakúskom Kitzbüheli. Veľkým otáznikom v dnešnom zápase bude fakt, ako zvládne presun z Ameriky do Rakúska v krátkom časovom intervale. Thompson navyše antuku moc neobľubuje, za celú kariéru tu má bilanciu 80 výhier a 42 porážok. Millman hral rovnako vo Flushing Meadows, ale prehral už v druhom kole a čas na aklimatizáciu mal bezpochyby väčší. Aj u neho je antuka najmenej obľúbeným povrchom, ale dnes je oprávneným favoritom, Thompson bude mať veľké problémy s aklimatizáciou na horské podmienky.

Tip: Víťaz zápasu Millman

Kurz Niké: 1,39


ATP Challenger Prostějov – 2.kolo

Aleksandar Vukic – Jiří Veselý (9.9. o 14:00)

Vo včerajšom zápase potvrdil Veselý naše slová a dokázal, že Prostějov má v obľube. Triumfoval tu už trikrát, v rokoch 2014, 2015, 2017 a favoritom bude aj dnes. Český tenista v prvom kole nedal šancu Ivaškovi a vyhral poľahky v dvoch setoch 6:2, 6:3. Vukic je pre mnohých tenisových priaznivcov veľkou neznámou, v rebríčku okupuje 200. pozíciu, ale tento rok má pár zaujímavých skalpov. Na Australian Open porazil Fabbiana či Bachingera. V Mexiku zas bral výhru s Lópezom. Na antuke toho zatiaľ nemá veľa odohraného, ale v Prostějove prešiel kvalifikáciou a v prvom kole porazil aj Laaksonena. Tento zápas bude na rakete Veselého, ktorý vo včerajšom zápase výborne podával a hral naozaj agresívne. Vukic mu pravdepodobne nezoberie ani set.

Tip: Veselý vyhrá 2:0

Kurz Niké: 1,75ATP Challenger Prostějov – 2.kolo

Martin Kližan – Pedro Martínez (9.9. o 14:00)

Slovenský tenista v prvom kole prelomil hernú mizériu, keď po štyroch prehraných zápasoch v rade porazil Austrálčana Bolta. Zápas však nemal vysokú hernú kvalitu. Bolt ukázal, že antuka mu vôbec nesedí a Kližanovi výrazne uľahčil cestu do druhého kola. V ňom sa stretne proti Španielovi Martínezovi, ktorý na úvod nedal šancu Diezovi. Martínez je ortodoxný antukár a ako 23- ročný tenista odohral na antuke už skoro 400 zápasov. Kližan to bude mať v dnešnom zápase nesmierne náročné a bude pravdepodobne ťahať za kratší koniec.

Tip: Víťaz zápasu Martínez

Kurz Niké: 1,35

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × four =