Home Najdôležitejšie VIDEO Štěpánek o skrate Djokoviča: Novak je na dne a psychicky zničený

VIDEO Štěpánek o skrate Djokoviča: Novak je na dne a psychicky zničený

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

NEW YORK – Už túto chvíľu môžeme konštatovať, že US Open spozná nového grandslamového víťaza mimo veľkej trojky. Isté je aj to, že medzi “najslávnejší” moment turnaja sa zapíše diskvalifikácia svetovej jednotky. K šokujúcemu incidentu sa pre server cnn.com vyjadril aj bývalý tréner Srba a česká tenisová legenda Radek Štěpánek.


Spolupráca medzi bývalým českým tenistom, ktorý koučoval hviezdneho Djokoviča po boku Agassiho bola relatívne neúspešná. Aj napriek tomu však sú stále veľmi blízkymi priateľmi. A tak je pochopiteľné, že incident, ktorý sa odohral na US Open nezostal pre bývalú svetovú osmičku bez povšimnutia.

„Viem, že tento moment Novaka veľmi zasiahol. Jeho bolesť, ktorú teraz skrýva, je určite obrovská. Cieľ, získať čo najviac grandslamových triumfov v kariére, túto bolesť ešte stupňuje. Na US Open pri absencii Federera a Nadala mal obrovskú šancu,” povedal na úvod dvojnásobný daviscupový víťaz.

„Aktuálne je vo vnútri prázdny a na dne. Psychicky je úplne dole, pretože si uvedomuje svoju obrovskú chybu, ktorá bola zbytočná. Je pod obrovským tlakom spoločnosti a snaží sa robiť to najlepšie, čo môže. Koniec koncov, všetci sme len ľudia a máme právo robiť chyby. Novak nie je výnimkou,” pokračuje Štěpánek.

Ďalšie kroky Djokoviča?

„Určite bude s ľuďmi, s ktorými sa cíti najlepšie, teda so svojou rodinou. V spoločnosti svojej ženy a detí bude hľadať stratenú silu a ja nepochybujem o tom, že ju nájde. Novak je veľmi citlivý človek, všetko veľmi prežíva. Na druhú stranu je na seba nesmierne prísny. Jeho rodina mu pomôže v tom, aby sa vrátil znovu vo forme,” tvrdí bývalý český tenista.

Djokovič je aktuálne prihlásený na antukový turnaj v Ríme, následne sa bude pokúšať o útok na osemnásty grandslamový titul na Roland Garros, ktorý začne 27. septembra.„Pre Novaka to bude veľmi náročné vrátiť sa na kurty, všetko bude ešte príliš aktuálne a bude na neho vytvorený veľký tlak. Som si istý, že ak vstúpi na kurt, bude opäť veľmi silný,” dodal Štěpánek.

„Je jasné, že niektorí ľudia Novaka nemajú v obľube, ale veľa je aj takých, ktorí ho milujú. Áno, Roger a Rafa sú obľúbenejší a slávnejší. Ale nikdy neviete, čo budúcnosť prinesie. Ja som strávil na okruhu 20 rokov a viem, ako sa veci dokážu rýchlo zmeniť,” zakončil.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − 11 =