Home Názory Tenisové tipy (2.9.): Nabudený Fritz, vo forme hrajúci Giron či ženské americké derby

Tenisové tipy (2.9.): Nabudený Fritz, vo forme hrajúci Giron či ženské americké derby

by Roderik Pastier
Jennifer Bradyová

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Naša pozornosť je upriamená na druhý grandslam sezóny v New Yorku. Dnešný deň nebude výnimkov, prinášame trojlístok tipov na 2. kolo US Open.


ATP US Open – 2.kolo

Gilles Simon vs Taylor Fritz (2.9. o 21:30)

Američan Fritz pred súťažným návratom na kurty neskrýval spokojnosť s jeho prípravou na zvyšnú časť sezóny. V rozhovore povedal, že je naozaj skvele pripravený. V generálke pred US Open porazil Harrisa, ale v ďalšom kole vypadol so skvele hrajúcim Bedenem, ktorý odohral proti americkému výborný zápas. V prvom kole Fritz nedal šancu Koepferovi a vyhral 3:1. Simonovi už roky pribúdajú, navyše na turnaji v New Yorku mal zdravotné problémy proti Kordovi. Za 2 sety vyhral len jediný gam. V úvodnom zápase na US Open narazil na prijateľného súpera – Safwata, ktorý veľa vody nenamútil. Fritz je doma, výborne servuje a vo formáte na tri víťazné sety by dnes mal ísť ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Fritz – Tip OK

Kurz Niké: 1,37


ATP US Open – 2.kolo

Filip Krajinovič vs Marcos Giron (2.9. o 17:00)

V zápase medzi Srbom Krajinovičom a domácim Gironom asi netreba pochybovať o favoritovi zápasu. Krajinovič porazil na generálke pred US Open Thiema aj Fucsovicsa 2:0. Prehral len s neskorším finalistom Raoničom, ktorý mal vo finále na rakete aj Djokoviča. V prvom kole Krajinovič porazil M. Ymera 3:0, ale výsledok nebol jednoznačný. Giron v našich očiach na prvom turnaji po koronapauze zanechal veľmi dobrý dojem. Porazil Djereho, Barrereho aj McDonalda. Prehral až s jedným zo spolufavoritom na celkový triumf Rusom Medvedevom. V prvom kole porazil po päťsetovej bitke Polmansa. On si dokáže pomôcť servisom a dnes to Krajinovič nebude mať jednoduché. Preto volíme stávku na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 28,5 – 26 hier – Tip KO

Kurz Niké: 1,41WTA US Open – 2.kolo

Cici Bellisová vs Jennifer Bradyová (2.9. o 18:15)

V americkom derby veríme skúsenejšej Bradyovej. Tá vyhrala turnaj v Lexingtone bez straty jediného setu. Dokázala zdolať vo forme hrajúcu Gauffovú či Bouzkovú. Na generálke pred US Open trochu prekvapujúco podľahla krajanke Pegulovej, ale tá po koronapauze disponuje solídnou formou. Bradyová sa v prvom kole moc nezapotila, Ruske Blinkovej povolila len 5 gemov. Bellisová je bezpochyby veľký americký talent, ale podľa nášho názoru nedokáže zatiaľ zvládať veľké zápasy. Navyše jej výkon v prvom kole presvedčivý rozhodne nebol. Proti Korpatschovej, ktorá preferuje antuku musela ísť až cez tri sety. Bradyová má lepší servis, výborný bekhend a mala by postúpiť do tretieho kola.

Tip: Víťaz zápasu Bradyová 1:6, 2:6 – Tip OK

Kurz Niké: 1,48

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × three =