Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (13.3.): Zaujímavé finále v Katare medzi Bautistom a premožiteľom Federera, v Marseille francúzske derby

Roberto Bautista-Agut

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili tradičné tipérske odporúčania, kde sme upriamili pozornosť na finálový duel v Dauhe a semifinálový zápas dvoch domácich tenistov v Marseille.

ATP Dauha – finále

Roberto Bautista Agut – Nikoloz Basilašvili (13.3. o 16:00)

Prekvapivé zastúpenie vo finále v katarskej Dauhe. Obaja tenisti však predvádzajú výborné výkony a po vyradení favoritov zaslúžene zabojujú o titul. 32-ročný Bautista zdolal Opelku, Bublika a následne vyradil aj dvoch členov z elitnej svetovej desiatky – Thiema s Rublevom. Náročnejšie poveternostné podmienky mu vyhovujú a v dnešnom dueli bude chcieť nadviazať na rok 2019, kedy tu v Dauhe triumfoval. Jeho súperom bude gruzínsky tenista Basilašvili, ktorý zažíva akési zmŕtvychvstanie a konečne ukazuje svoj potenciál. V prvých dvoch kolách zdolal Millmana a Jaziriho, ale následne prišla šokujúca výhra nad vracajúcim sa Federerom a na výborný výsledok nadviazal aj vo včerajšom zápase, keď v dvoch setoch zdolal Fritza. Bautista vedie vo vzájomných zápasoch 3-1, ale vo finále očakávam vyrovnaný súboj a Basilašvili set opäť získa.

Tip: Basilašvili vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,92

Tip OK

ATP Marseille – semifinále

Ugo Humbert – Pierre-Hugues Herbert (13.3. o 17:00)

Súboj dvoch domácich tenistov sľubuje vyrovnaný zápas. Humbert včera doslova utiekol hrobárovi z lopaty, keď v treťom sete prehrával 5:6 a súper mal výhodu podania. Francúz nakoniec zápas otočil a v tesnej koncovke triumfoval. Po Rinderknechovi ho čaká ďalší výborný servisman Herbert, ktorý tu hrá ako pokropený živou vodou. Vo včerajšom zápase senzačne vyradil Tsitsipasa, keď po prehratom prvom sete, mu v ďalších dvoch povolil len 6 gemov. Herbert si dokáže pomôcť servisom a tento zápas bude predovšetkým práve o podaní. Obaja tenisti ho majú na vysokej úrovni a v tomto dueli čakám minimálne jeden tajbrejk a tesné koncovky setov. Tip na vyšší počet gemov sa mi javí ako najlepšia alternatíva.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 23,5