Home Najdôležitejšie Lacko v Dubaji nevyužil sľubné vedenie a končí na rakete nasadenej jednotky: V rozhodujúcom sete mal náskok brejku

Lukáš Lacko

DUBAJ – Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 1. kole kvalifikácie na turnaji ATP v Dubaji, s Moldavcom Radum Albotom prehral 6:3, 4:6, 4:6.

Lacko mal výborný vstup do zápasu, keď od úvodu hral výborne na podaní a hneď v druhom geme mal dve brejkbalové príležitosti, ktoré zostali nevyužité. V šiestej hre už servis Albota prelomil a náskok jedného brejku si pohodlne postrážil. Po 37 minútach viedol 1:0.

Druhá sada pokračovala v rovnakom štýle, obaja tenisti boli dominantní na svojich servisoch a až do stavu 4:4 sme neboli svedkami žiadneho brejkbalu. Lacko bol v deviatom geme krôčik od výhry, mal 2 brejkbaly, ktoré však nevyužil, za čo následne v ďalšej hre pykal, keď 75. hráč prelomil podanie slovenského tenistu a vyrovnal na 1:1.

33-ročný Lacko mal aj do rozhodujúceho setu lepší vstup, rýchlo viedol 3:1, ale v šiestom geme prišiel o podanie a bolo vyrovnané. Koncovku zápasu zvládol lepšie Albot a po využití tretieho mečbalu slávi postup do finále kvalifikácie.

199. hráč sveta si v zápase pripísal deväť es a zaznamenal iba jednu dvojchybu. Bol však neefektívny pri premieňaní brejkbalov, z deviatich možností využil iba dve. Aj napriek tomu, že v zápase vyhral o jednu výmenu viac ako súper, s turnajom sa rozlúčil.