Home Audio/video VIDEO Návrat stratenej formy? Gruzínec po vyradení Federera zaskočil aj ďalšieho favorita a zabojuje o titul

DAUHA – Gruzínsky tenista Nikoloz Basilašvili vyradil v katarskej Dauhe ďalšieho favorita a je vo finále! V semifinálovom zápase zdolal v dvoch setoch talentovaného Fritza 7:6(3), 6:1.

Basilašvili nemal dobrý vstup do zápasu, keď už v druhom geme prišiel o podanie, ale dokázal kontrovať ribrejkom po využití štvrtej brejkbalovej príležitosti. Nasledovala pasáž, kedy sa obaja tenisti prezentovali dominantnou hrou na servisoch a hral mala rýchly spád. O osude prvého setu musel rozhodnúť až tajbrejk, v ňom bol 42. hráč sveta bezchybný a viedol 1:0.

Druhý set s jasným priebehom

Fritz nezachytil úvod druhého setu a po pár minútach prehrával už 0:3. V štvrtej hre udržal servis, ale to bolo z jeho strany všetko. Basilašvili sériou troch gemov v rade strhol víťazstvo na svoju stranu a postúpil do finále.

Finále so skúseným Bautistom

Finálový súboj sľubuje veľmi vyrovnaný zápas, obaja tenisti sa ocitli v bitke o titul veľmi prekvapivo, ale zároveň ukázali veľkú kvalitu. Bautista zdolal v doterajšej fáze turnaja Opelku, Bublika, Thiema a hladko aj Rubleva. Vo vzájomnej bilancii vedie 32-ročný Španiel 3-1 a favoritom bude aj v dnešnom zápase.