Home Audio/video VIDEO Obrovská senzácia vo Francúzsku: Tsitsipas podľahol 93. hráčovi sveta a titul neobháji

Stefanos Tsitsipas

MARSEILLE – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas tento rok titul vo francúzskom Marseille neobháji. Vo štvrťfinále prekvapivo podľahol domácemu Herbertovi po setoch 7:6(6), 4:6, 2:6.

Piaty hráč sveta viedol 1:0, ani to však nestačilo

Tsitsipas mal výborný vstup do zápasu, keď už v treťom geme prelomil podanie francúzskeho súpera a náskok brejku si držal prakticky počas celého setu. Za stavu 5:4 grécky tenista podával na víťazstvo v úvodnej sade, o servis však prekvapivo prišiel a osude prvého setu rozhodovala až skrátená hra. Piaty hráč sveta udržal pevnejšie nervy a viedol 1:0.

V ďalšom priebehu uhral len 6 gemov

V druhom sete dominovala obaja tenisti na podaní a až do stavu 4:4 sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. V deviatom geme Herbert využil prvý brejkbal a po následnom podržanom servise vyrovnal na 1:1.

Francúz vstúpil aj do rozhodujúceho setu lepšie ako jeho grécky súper a už v prvej hre prelomil podanie Tsitsipasa. Ten však dokázal kontrovať ribrejkom a bolo vyrovnané. Od stavu 2:2 bol pánom na ihrisku už len jeden hráč a ním bol domáci Herbert, ktorý vyhral štyri hry v rade a pripísal si jedno z najväčších víťazstiev v kariére.

V semifinále budeme s určitosťou svedkami francúzskeho súboju, keďže víťaz štvrťfinálového zápasu medzi Rinderknechom a Humbertom narazí práve na premožiteľa Tsitsipasa.