Home Audio/video VIDEO Senzačný triumf Basilašviliho v Katare: Vo finále zdolal favorizovaného Španiela

DAUHA – Gruzínsky tenista Nikoloz Basilašvili sa stal víťazom turnaja v katarskej Dauhe. Vo finále prekvapivo zdolal v dvoch setoch Bautistu Aguta výsledkom 7:6(5), 6:2.

Zápas ovplyvnený silným vetrom

Od úvodu zápasu hráčom znepríjemňoval podmienky na kurty silný vietor, ale obaja tenisti sa s tým v prvom sete dokázali popasovať a boli dominantní na servisoch. Počas celej sady sme neboli svedkami ani jedného brejkbalu a o víťazovi prvého setu rozhodovala až skrátená hra. V nej udržal pevnejšie nervy Gruzínec a ujal sa vedenia v zápase.

V druhom sete pokračovala výborná hra oboch tenistov na servise, ale od stavu 2:2 vyhrával gemy len 42. hráč sveta. Sériou štyroch hier v rade strhol víťazstvo na svoju stranu a po sérií zlých výsledkov sa raduje z turnajového triumfu.